Kulağından Diş Çıktı!

Kulağından Diş Çıktı!
İngiltere'de Stephen Hirst adlı eski madenci, 33 yıl boyunca şiddetli kulak ağrısı çekti ve kısmen sağırdı..

 Doktorların kulağındaki Dişi çıkartmasıyla ardından nihayet rahata kavuştu.

Artık deliksiz uyku çekebilen 47 yaşındaki Hirst'in durumu doktorları da şaşkına çevirdi.

Hirst'in sağ kulağında ilk ağrıyı henüz 14 yaşındayken hissetti. Sayısız kez doktora gitti, ama ağrıya neyin yol açtığı bir türlü bulunamadı. Ağrı bazen öylesine şiddetleniyordu ki acıdan başını duvarlara vuruyordu, çıglıklar atıyordu. Yıllar sonra son bir kez şansını denemek için ve Sheffield'daki Royal Hallamshire hastanesinden randevu aldı. Hastane rahatsızlığın nedenini bulmaya kararlıydı. Önce kulağı yıkandı ve mikroskoplu sonda ile kulağının iç kısmına bakıldı. Daha sonra sorunun kaynağı cımbızla alındı.

Hirst o anı şöyle anlatıyor:

"İşlemi yapan hemşire ilk başta bir şey söylemedi, sadece şaşkına dönmüş görünüyordu. Daha sonra 'son zamanlarda hiç dişini kaybettin mi?' diye sordu. Ben de ona yıllardır ağzımda diş olmadığını söyledim. (Hirst yıllar önce dişlerini çektirmişti) Hemşire kulağımda ne bulduğuna inanamadığını söyledi ve dişi bana gösterdi. 20 yıllık meslek hayatında böyle bir şey görmediğini söylüyordu. Ona bakınca bunun süt dişi olduğunu düşündüm, çünkü yetişkin dişi kadar büyük değildi. Bence kesici dişlerden biriydi ve dipte kalmış bir dişti."

İki çocuk babası Hirst, 15 yıl önce kulağı yüzünden işini bırakmak zorunda kalmış. Çocukken dişi oraya itmiş olabileceğini düşünüyor, ama emin olamıyor.

"Bir gün okulda iki sıra arasında sallanıyordum. kulağımın üzerine düştüm. Belki o zaman olmuş olabilir" diyen Hirst, kulağından çıkan dişi hatıra olarak saklıyor ve her zamankinden iyi hissettiğini belirtiyor.

43 yaşındaki eşi Denise de, "Onu tanıdığımdan beri kulak ağrısı çekiyor. O kadar yıldan sonra tedavi edilmesi harika bir şey" diyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com