Kuledibi'ne emniyet şeridi

Kuledibi'ne emniyet şeridi
Tarihi Galata Kulesi'nin bulunduğu meydana emniyet şeridi çekildi.

Tarihi Galata Kulesi’nin bulunduğu meydan ve çevresi, son yıllarda birçok ünlünün ev alıp yerleşmesiyle büyük bir dönüşüm yaşıyor.

Her geçen gün çevredeki eski binalar ve işyerleri restore ediliyor. Çevrede ikamet edenlerin sayısı da hızla artıyor.

Bu dönüşüm yıllardır gece geç saate kadar meydanda müzik ve içkiyle hoş vakit geçirenlerle mahallenin sakinleri arasında giderek artan tartışmalara neden oluyor.

Habertürk gazetesinden Eray Erollu'nun haberine göre son olarak polis önceki gece gelen şikayetler üzerine çözümü meydanı emniyet şeritleriyle kapatmakta buldu.

Uygulama bir tarafta semt sakinlerini mutlu ederken diğer tarafta büyük tepkiyle karşılandı. Yıllardır İstanbul’un en çok bilinen eğlence mekânlarından birinin bu şekilde insanlara kapatılmasının doğru olmadığı dile getirildi.

Polisin uygulamasından oldukça memnun olduğunu belirten bir mahalle sakini, “Gürültüden evimde kitap okuyup televizyon izleyemiyordum. Uygulamadan memnunuz” diye konuştu.

Meydanda mağazası bulunan bir esnaf ise “Dükkânımı kapattıktan sonra kapıya çişini yapanlar bile var. Ben bunu çekmek zorunda değilim. Her sabah kapının önünü yıkamak zorunda değilim. Alkol aldıktan sonra turistlere ve vatandaşlara tacizde bulunanlar bile bulunuyor. Mesele sadece içki içmek değil. Huzurumuza saygı göstermeleri gerekiyor” dedi.

'MESELE ALKOL DEĞİL'

Galata Meydanı’ndaki bu durumu daha önce köşesine taşıyan Habertürk yazarı Amberin Zaman, “Alkol vurgusu çok yanlış. Çünkü bizim mahalle sakinlerinin derdi insanların içki içip içmemesi değil. Temel sorunumuz buradaki gürültü. Sabah 3’e, 5’e kadar süren gürültüler uyku hakkımızı elimizden alıyor. Bu meydanda oturan insanlar bir davaları varmış gibi davranıyorlar. Nedir davaları? İçki içmek yasak değil madem, içsinler ama bizim hak la rı - mı zı ko ru ya rak yapsınlar. Buraya bir düzen getirilmeli” diye konuştu. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com