Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"AK Parti'ye verdiğiniz her destek, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine destek olduğu gibi Kırım Tatarlarına da Bosnalı kardeşlerimize de verdiğiniz bir destek oluyor"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "AK Parti'ye verdiğiniz her destek, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine destek olduğu gibi Kırım Tatarlarına da Bosnalı kardeşlerimize de verdiğiniz bir destek oluyor" dedi.

Çelik, Sarıçam ilçesinde Gültepe Mahallesi'nde, Yüreğir ilçesinde ise Yunus Emre Mahallesi'nde partisinin seçim irtibat bürolarının açılış törenlerine katıldı.

 

Gültepe'deki törende konuşan Çelik, Türkiye'nin bölgede birçok ülkenin umudu haline geldiğini söyledi.

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde yaşanan gelişmelere değinen Çelik, şöyle devam etti:

"Oradaki soydaşlarımızın, Kırım Tatarlarının yanındayız. Bosnalı kardeşlerimizin yanındayız. Somali'deyiz. Dünyanın her tarafında, nerede bir mazlum varsa nerede Türkiye'ye ihtiyacı olan varsa oraya erişiyoruz. Kimin sayesinde erişiyoruz? Sizin verdiğiniz destek sayesinde erişiyoruz. Dolayısıyla sizin Sarıçam'da yaptığınız çalışmalar, Sarıçam'da verdiğiniz oy, Sarıçam'da belediyeyi AK Parti'li yapmanız sadece Sarıçam'la ilgili bir mesele olmuyor, sadece Adana'yla sınırlı bir mesele olmuyor, sadece Türkiye'yle sınırlı bir mesele de olmuyor. AK Parti'ye verdiğiniz her destek, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine destek olduğu gibi Kırım Tatarlarına da Bosnalı kardeşlerimize de verdiğiniz bir destek oluyor."

Çelik, milliyetçiliğin sözle değil, iş yapmak, siyasette duruş sahibi olmak, dik durmak, milletin iradesini gasbettirmemekle olabileceğini anlattı.

- "Bir tek Türkiye oralara sahip çıktı"

Yunus Emre Mahallesi'ndeki törende de vatandaşlara hitap eden Çelik, Türkiye'de geçmişte dil ve kültürlerin yasaklandığına, insanların kimliklerinin yok sayıldığına işaret etti.

Bundan 11 yıl önce, insanların zenginliği olan farklı ana dillerini konuşmasının, değişik kültürlere sahip olmasının yasak olduğunu vurgulayan Çelik, "İnsanlarımızın kimlikleri yok edilmeye çalışıldı. 11 yıl boyunca herkesin kimliğini, ana dilini, kendi kültürünü özgür bıraktık. Bir daha hiç kimse sizin, vatandaşlarımızın ana dilini yasaklayamayacak" diye konuştu.

Çelik, Suriye'de yaşanan iç savaşı anımsattı.

 

Katılımcılara, Halep'te, Şam'da akrabaları olup olmadığını soran Çelik, şunları kaydetti:

"Halep'teki, Şam'daki kardeşlerimize Türkiye'den başka kim sahip çıkıyor? Şunu unutmayın, biz büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. O sebeple bizim kardeşlerimiz Orta Asya'dan Somali'ye, Bosna Hersek'ten Kırım'a, Suriye'den Mezopotamya'ya kadar her yere yayılmıştır. Bundan yıllar evvel Suriye'deki gibi bir facia Bosna Hersek'in başına geldi. Dünya'da hiç kimse Bosna Hersek'e sahip çıkmadı. O zaman Türkiye güçsüzdü, zayıftı, iyi yönetilmiyordu. Bosna Hersekli kardeşlerimiz, yıl dönümü vesilesiyle bir açıklama yaptılar. 'Eğer o yıllarda şimdiki Türkiye olsaydı biz yalnız kalmazdık' dediler. Ukrayna'da bir kriz çıktı. Biz Ukrayna'daki insanlarında savaştan ve çatışmadan uzak bir biçimde geleceğe yürümesini istiyoruz fakat Suriye'de olan olaylar karşısında Ukrayna'daki olaylar, çok küçük bir miktar teşkil ediyor. Bütün dünyanın ilgisi oraya yöneldi. Suriye'de Halep yıkılırken Şam yıkılırken bütün dünya sessiz kaldı. Bir tek Türkiye oralara sahip çıktı."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com