Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"AK Parti her türlü güç odağına, darbe tertibine, çıkar grubuna karşı sizin emanetinize sonuna kadar sahip çıktı, hiçbir şekilde çiğnetmedi"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "AK Parti her türlü güç odağına, darbe tertibine, çıkar grubuna karşı sizin emanetinize sonuna kadar sahip çıktı, hiçbir şekilde çiğnetmedi" dedi.

Çelik, partisince merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeşilevler Mahallesi'nde düzenlenen açık hava toplantısında, bir kez daha seçim arifesine yaklaşıldığını söyledi.

Komşu ülkelerde herkesin demokrasiye, sandığa kavuşmak istediğini belirten Çelik, Türkiye'de ise demokrasinin var olduğunu ve sandığın belirli aralıklarla halkın önüne gelerek, ülkenin, belediyelerin nasıl yönetileceğini devletin halka sorduğunu ifade etti.

Çelik, bir ülkenin en büyük zenginliğinin o ülkenin seçim yoluyla kendisinin nasıl yönetileceğine karar vermesi olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"Yani sandık, demokrasi varsa o ülkenin patronu halktır. Türkiye'de demokrasi var, sandık var o nedenle bu ülkenin sahibi, patronu sizsiniz. Bu sandığı elimizden almak istiyorlar. Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta da halkın önünden sandığı kaçırdılar. Çünkü sandık giderse, demokrasi ortadan kalkarsa, halk iradesi ortadan kalkarsa o ülkeyi halk yönetmez, çıkar grupları, darbe tertipçileri bir takım güç odakları yönetir. 11 yıl önceyi hatırlayın, Türkiye'de de görünürde seçimler oluyordu, seçime gelinceye kadar size kulak verenler, sizin sesinizi dinleyenler iktidara geldiklerinde kulaklarını size kapatıyorlar, güç odaklarına, çıkar gruplarına, darbe tertipçilerine teslim oluyorlardı. Hatta darbeler karşısında iktidarı bırakıp gitmeyi bir övünç vesilesi addediyorlardı. Ama bakın 11 yıl boyunca AK Parti her türlü güç odağına, darbe tertibine, çıkar grubuna karşı sizin emanetinize sonuna kadar sahip çıktı, hiçbir şekilde çiğnetmedi."

Çelik, halkı, vatandaşı kimsenin teslim alamayacağını anlatarak, "Halk, millet, devletten büyüktür. Millet her türlü güç odağından, çıkar grubundan büyüktür ve millet o ülkenin patronudur. Devlet sizin patronunuz değil, devletin patronu sizsiniz. Bu ülkeyi siz nasıl isterseniz bu ülke öyle yönetilir" dedi.

"Türkiye petrol, doğalgaz bulmadı Türkiye sizin sayenizde siyasi istikrarı buldu" diyen Çelik, şöyle devam etti:

"11 yıldır ülkede koalisyon yok. Sizin verdiğiniz destekle AK Parti bu ülkeyi büyük bir vizyonla yönetiyor. Bakın Irak'a, Ukrayna'ya Mısır'a, Suriye'ye onlarda sandık, demokrasi yok, arkalarında halk desteği olan iktidarlar yok. Ama Türkiye'de devleti halk yönettiği için devlet zenginlik üretiyor. Türkiye, 11 yıl boyunca sizin verdiğiniz destekle tek parti iktidarına kavuştu. Tek parti iktidarı sayesinde siyasi istikrarı kurdu. O nedenle bölgelerimize yeni hastaneler, yollar, okullar yapılıyor. Daha iyi sağlık hizmeti alıyorsunuz, daha iyi eğitim alıyor çocuklarımız. Geçmişte Türkiye 6 ay sonrasını göremeyen bir ülkeydi şimdi Türkiye 2023'ü görüyor. Sandıktan AK Parti zayıf çıksın Türkiye yine 6 ay sonrasını göremeyen bir ülke olsun istiyorlar. Türkiye'yi zayıflatmak, Türkiye'yi çıkar grupları ve güç odakları ile beraber yönetmek, Türkiye'yi etrafındaki gibi sandığın olmadığı, sandığın devletin yönetimine karar vermediği bir ülke haline getirmek için uğraşıyorlar. MHP ve CHP de bunun destekçisi oluyor. O nedenle yerel seçimler sadece hangi belediyenin seçileceği, kimin iktidar olacağı, sandıktan hangi partinin birinci çıkacağı ile ilgili bir mesele değil. Yerel seçimler Türkiye'nin geleceğine karar verdiğimiz bir seçime dönüştü. Bu sandık çok önemli. Bundan sonra 2023'e kadar ülkemizin kaderini belirleyecek bir seçime gidiyoruz. Bu seçim seçimlerin seçimi, sandık sandıkların sandığıdır."

Asıl milliyetçiliğin Türk parasını değerini artırmak, Türk bayrağını dünyanın her tarafından dalgalandırmak olduğunu belirten Çelik, "Bugün Türkiye dünyada 81 ü destek veriyor, yardım ediyor. Budur Türkiye'nin itibarı, gerçek milliyetçilik budur. Dünyanın her yerinde saygı duyulan bir ülke haline geldi Türkiye" dedi.

Çelik, bu seçimlerde Adana'ya geçmişte yapılanın daha fazlasını yapan bir aşamaya geçmek istediklerini anlatarak, vatandaşlardan Seyhan Belediye Başkanı ve adayı Azim Öztürk ve Büyüşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun'a destek istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com