Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"Şu anda sandıklarla ilgili görevli olan kardeşlerimiz, demokrasinin muhafızları haline geldi"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm bakanı Ömer Çelik, "Şu anda sandıklarla ilgili görevli olan kardeşlerimiz, demokrasinin muhafızları haline geldi" dedi.

Bakan Çelik, partisinin Adana İl Başkanlığı'nca sandık görevlileri için Menderes Kapalı Stadyumu'nda düzenlenen eğitim ve motivasyon programına katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Bakan Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik siyasi suikast girişimlerinin sürdüğünü söyledi. Bazı partililerin "yuh" çekmesi üzerine Bakan Çelik, "Bizim siyasi adetimizde kimseye yuh çekmek yoktur. O partilerin yöneticileri her ne kadar yanlış yapsalar da o partilerin tabanındakiler bizim kardeşlerimiz. Biz alkışı ve 'yuh'u sandıkta göstereceğiz" diye konuştu.

Eski tip Türkiye'de siyasilerin iktidara gelene kadar oy kullananların sözlerine kulak verdiğini ifade eden Bakan Çelik, "Bizim iktidarımız ise iktidara gelene kadar sizlerin sözlerine kulak verdi ancak seçildikten sonra da kulak vermeye devam etti. AK Parti'yi farklı kılan bir şey var. Biz, bu milletin ruh köküne bağlıyız. Ranttan beslenenlere, güç odaklarına, ekonomik çıkar odaklarına değil, biz bu ülkenin ruh köküne bağlıyız. Meşhur bir cümle vardır. Eski bir siyasetçi söylemiştir. '6 kere gittim, 7 kere geldim.' Sen bu milletin emanetine 6 kere sahip çıkamamışsın. Ancak AK Parti, 11 yıldır bu milletin emanetine ne pahasına olursa olsun sahip çıkıyor" ifadesini kullandı.

Çelik, 30 Mart'taki seçimlere kadar birçok olayın yaşanabileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Oylar çalınacak. Kavgalar yaşanacak. Çeşitli provokasyonlar olacak. Seçimlere kadar bunları sıkça duyacağız. Seçimlere giderken hepimiz dikkatli olalım. Bu tür olaylar yoğunlaşabilir. Bunları aşmanın bir tek yolu var. Eğer 30 Mart'ta sandıklarda AK Parti oyları sandıklara sığmaz patlarsa, bu provokasyonlar bertaraf olur. Bizi sahada, siyasette yenemeyenler, sandıklarda oy çalabilirler ve sandıklara gölge düşürebilirler. Şu an sandıklarda görevli kardeşlerimiz, demokrasinin muhafızları haline geldi. Demokrasiyi koruma, sahip çıkma görevi sizin omuzlarınızdadır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com