Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"AK Parti'ye diktatörlük suçlaması yapanlara sizlerin cevap vermeniz için 5 gün kaldı"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "AK Parti'ye diktatörlük suçlaması yapanlara cevap vermeniz için 5 gün kaldı." dedi.

Çelik, partisini Yüreğir ilçesi Akıncılar Mahallesi'nde düzenlediği açık hava toplantısında AK Parti iktidarının yaptığı hizmetleri anlattı. 

Daha iyi bir demo, daha güçlü bir ekonomi, dış dünyada itibarı daha yüksek bir demokrasiyi 11 yılda inşa ettiklerini belirten Çelik, "Bütün bunların hiçbiri olmamış gibi sanki bütün bunlar AK Parti eliyle gerçekleştirilmemiş gibi AK Partiye yakışıksız iftirada bulunan MHP'ye, CHP'ye ve BDP'ye ders vermek için 5 gün kaldı. Türkiye'yi kimliklerin yasak olduğu, vatandaşın hak ve özgürlüklerinin yasak olduğu, vatandaşın yönetme yetkisinin yasak olduğu bir ülkeden çıkararak bu ülkeyi sadece vatandaşın yönetebileceği bir ülke haline getirdiği için, AK Parti'ye diktatörlük suçlaması yapanlara sizlerin cevap vermeniz için 5 gün kaldı" diye konuştu.

Çelik, Türkiye ile Fransa arasındaki anlaşma sonucu Süleyman Şah Türbesi'nin Türk toprağı olarak kabul edildiğini ve bunun Lozan Antlaşması'nda da teyit edildiğini anımsatan şunları söyledi:

"Yani o toprak ana vatan gibidir. Yüreğir neyse Süleyman Şah Türbesi de odur. Hepsi vatan toprağıdır. Şimdi oraya dönük bir tehdit var. Bu tehdit karşısında hükumetin talimatıyla silahlı kuvvetler orayı korumaya hazır. Şimdi CHP'nin genel başkanı çıkıyor, bunu adeta AK Parti'nin seçimlerden kaçmak için ürettiği suni bir kriz gibi sunuyor. Bir Suriye uçağı hava sahamızı ihlal etti. Hava sahamızı ihlal ettikten sonra uyarıldı. Kendisine defalarca 'Türk hava sahasını işgal ediyorsun, burayı terk et' denildi. Bunu yapmayıp da buna devam edince bizim Türk Hava Kuvvetleri tarafından o uçak düşürüldü. Şimdi burada bizim uçağımız ne yapmıştır, 'vatan savunması' yapmıştır. Niçin? Bunlar Suriye'deki olaylar başladıktan sonra Türkiye'yi tehdit ettiler. Gerek kara sınırımızı tehdit ettiler, gerekse orada bizim bir uçağımızın düşmesine yol açan bir olaya imza attılar. Dolayısıyla o olaydan sonra angajman kuralları değişti. Artık Türk anavatanımıza dönük bir tehdit olduğunda anında karşılık verilecek. Ve bu karşılık verildi. Şimdi CHP'nin genel başkanı çıkıyor, sanki AK Parti seçimden kaçıyormuş gibi, 'bunlar Türkiye'yi savaşa sokmak istiyorlar. Seçim döneminde böyle bir kriz yaratmak istiyor' diyorlar."

Partilerin pek çok şekilde birbiriyle mücadele ettiğini ifade eden Çelik, "Ama milli bir mesele olduğunda ve ülke bir tehditle karşı karşıya olduğunda bütün partiler ortak hareket etmiştir. İlk defa bu olayda ülke tehdit altındayken CHP, hükümete destek vermek yerine başkalarına destek veriyor" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com