Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"Bu ülkenin 11 yılda dış politikada itibarı arttı. Ama CHP ve MHP hala 11 yıl öncesinin Türkiye'sinde yaşamaya devam ediyor"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Bu ülkenin 11 yılda dış politikada itibarı arttı. Ama CHP ve MHP hala 11 yıl öncesinin Türkiye'sinde yaşamaya devam ediyor" dedi.

Çelik, merkez seyhan ilçesindeki Barış ve Gülpınar mahallelerinde düzenlenen açık hava toplantılarında AK Parti iktidarının 11 yılda önemli hizmetler yaptığını söyledi. 

CHP ve MHP'nin siyasetini eleştiren Çelik, şöyle devam etti. 

"CHP, eski Türkiye'nin, milletimizin ayağına pranga olmuş yüklerini tekrar tekrar gündeme taşımaktan başka bir şey yapmıyor. MHP, yine her zamanki gibi korku siyaseti yapıyor. Bu ülke 11 yılda AK Parti sayesinde büyüdü. Bu ülke 11 yılda AK Parti sayesinde öz güveni artan bir ülke haline geldi. Bu ülkenin 11 yılda dış politikada itibarı arttı. Ama CHP ve MHP hala 11 yıl öncesinin Türkiye'sinde yaşamaya devam ediyor. Türkiye'de yıllarca insanları korkutarak insanların bu ülkeye olan bağlılıklarını, sadakatlerini birtakım korkularla, vehimlerle tehdit ederek bu ülkenin önünde engel oldular ve şimdi bunlar 'eski Türkiye partisi' dediğimiz tek bir çatı altında toplandılar. Dikkat edin, CHP de MHP de eski Türkiye'nin tekrar hortlatılması için 'eski Türkiye'nin şubeleri haline geldiler."

Çelik, yerel seçimlerde kullanılacak oyların Türkiye'nin geleceğinde kimin söz sahibi olacağına karar vermek anlamına geleceğine işaret ederek, "CHP'si MHP'si istiyor ki, Türkiye'nin geleceğine güç odakları, ekonomik çıkar gurupları yön versin. Biz istiyoruz ki Türkiye'yi sadece siz yönetesiniz, sadece siz karar veresiniz. Herkes şunu bilsin, Türkiye'yi yönetme hakkı size aittir. Türkiye'nin patronu sizsiniz. Milli iradeyi siz temsil ediyorsunuz. O sebeple, biz sizin verdiğiniz emaneti kimseye çiğnetmeyiz" diye konuştu.

Toplantı sonrası Gülbahçesi ve Dumlupınar mahallelerinde iki taziye evini ziyaret eden Çelik, vefat edenlerin yakınlarına başsağlığı dileyip, dua etti. Adana Havalimanı'nda çalışan taksicileri de ziyaret eden Çelik, çay içtiği sürücülerle bir süre görüştü. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com