-Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

-Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"Türkiye'nin ulusal güvenliğine nasıl bir saldırı gerçekleştirildiğini, Türkiye'nin ulusal güvenliği ve gizli bir toplantının nasıl deşifre edildiğini, sızdırıldığını gördünüz"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Türkiye'nin ulusal güvenliğine nasıl bir saldırı gerçekleştirildiğini, Türkiye'nin ulusal güvenliği ve gizli bir toplantının nasıl deşifre edildiğini sızdırıldığını gördünüz" dedi.

Merkez Yüreğir ilçesinde düzenlenen açık hava toplantısında konuşan Çelik, 30 Mart seçimlerinin, yerel yöneticileri belirlemekten, Türkiye'nin istikrarını daha da güçlendirmeye kadar topyekün bir mesele olduğunu söyledi.

Bu seçimlerin artık kader seçimi haline geldiğini dile getiren Çelik, şöyle konuştu:

"Yerel seçim, genel seçim ve Türkiye'nin oylandığı bu seçimler hep beraber gerçekleşiyor. Türkiye'nin geleceğini seçiyoruz. Karşımızda kimler ittifak ediyor görüyorsunuz. Bugün, en son Türkiye'nin ulusal güvenliğine nasıl bir saldırı gerçekleştirildiğini, Türkiye'nin ulusal güvenliği ve gizli bir toplantının nasıl deşifre edildiğini, sızdırıldığını gördünüz. Bu mesele, Türkiye'nin ulusal güvenliğinden yerel yöneticilerimizi seçmeye, Türkiye'nin istikrarını daha da güçlendirmeye kadar topyekün bir meseledir. Ve bu meseleye son noktayı koyacak olan sizlersiniz."

Çelik, muhalefet partilerinin, AK Parti'nin kazandırdıklarını eleştirdiklerini ancak yerine ne koyacaklarını söyleyemediklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Yerine koyacakları hiçbir şey yok. Çünkü CHP zihniyeti eskide kalmış ve Türkiye'yi eskide yaşatmak isteyen statüko zihniyetidir. CHP'nin siyasi zihniyetinde halk yoktur, halk iradesi yoktur, milli irade yoktur. CHP'nin zihniyetinde siz yoksunuz. Oysa AK Parti'de yegane söz hakkı olan sizlersiniz. Bakın Milliyetçi Hareket Partisi'nin sözcülerinin bir aydır söylediklerini dinliyorsunuz. Bunlar yıllardır söylediklerini tekrar ediyorlar. En ufak bir demokratikleşme adımı atıldığında 'Türkiye bölünecek' diye bağırmaya başlarlar. Millet lehine en ufak bir değişiklik olduğunda statükonun değişmesinden CHP kadar MHP de korkuyor. Sürekli olarak bunu 'bölünme tehlikesi, vatana karşı bir tehlike, millete karşı, devlete karşı bir tehlike' gibi sunmaya çalışıyor. Peki soruyorum size, 11 yıldır AK Parti'nin attığı adımlarda bunların söylediğinin boş olduğu ortaya çıkmadı mı?"

Çelik, seçimlere çok az bir zaman kaldığını anımsatarak, seçmenin oylarına sahip çıkması çağrısında bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com