Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:
"Bunlar rüyalarında AK Parti'nin gittiğini ve ülkeyi kendilerinin yönetmek zorunda kaldığını görseler, sabah uyanır uyanmaz bu ülkeden kaçarlar"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Bunlar rüyalarında AK Parti'nin gittiğini ve ülkeyi kendilerinin yönetmek zorunda kaldığını görseler, sabah uyanır uyanmaz bu ülkeden kaçarlar" dedi.

Bakan Çelik, merkez Yüreğir ilçesindeki 59 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi önünde yaptığı konuşmada, seçimler öncesinde vatandaşların hemen hemen tüm siyasi partileri dinlediğini, geçmişte Türkiye'yi krize sokmuş, zaafa uğratmış, zayıflamasına sebep olmuş herkesin AK Parti'ye karşı ittifak yaptığını belirtti.

Seçimde vatandaşın önüne çok sayıda partinin bulunduğu oy pusulası geleceğini ama aslında "seçime iki partinin gireceğini" ifade eden Çelik, şunları söyledi:

"Birisi eski Türkiye partisi. Eski Türkiye partisi nedir? Bunlar sürekli olarak vatandaşı korkutmaya çalışırlar, 'Türkiye kötü yönetiliyor, Türkiye bölünüyor, Türkiye krize gidiyor, Türkiye'nin başına kötü işler gelecek, geleceğimiz karanlık' derler. Fakat vatandaşın hiçbir ihtiyacını çözecek proje üretmezler, gelecek için, vatandaşın yaşam kalitesinin artması için hiçbir planlamaları yoktur. Eski Türkiye partisi dediğimiz şey, geçmişte demokrasinin zayıf olmasından, ekonominin sürekli krize girmesinden, milli irade üzerinde sürekli vesayet oluşmasından güç alanlardır. Bunun şubeleri var tabi, bir şubesi CHP, bir şubesi MHP, bir şubesi de BDP. Bunlar, 1,5 aydır AK Parti'nin 11 yıldır yaptığı şeyleri eleştirmekle yetiniyorlar. Bu ülkede eskiden vatandaş sandığa giderken vatandaşın sözünü dinleyenler, iktidara geldiklerinde vatandaşın sesine kulaklarını kapatıp, güç odaklarının, ekonomik çıkar gruplarının sözünü dinlerlerdi. Bu ülkeyi vatandaş yönetmiyordu, vatandaş sandığa gidiyordu oradan bir irade çıkarıyordu fakat ya baskı yoluyla ya ekonomik kriz yoluyla bir müddet sonra iktidarı başka güç odakları kapıyordu. Zaman zaman da açıktan askeri darbe oluyordu. AK Parti 11 yıl boyunca vatandaşın sandıktan çıkan iradesinin başkaları tarafından çalınmasını engelledi. AK Parti döneminde tam 11 yıldır hiçbir ekonomik çıkar grubuna ya da hiçbir güç odağına sizin emanet ettiğiniz irade teslim edilmemiştir. Bu irade sonuna kadar korunmuştur, bu emanete sonuna kadar sahip çıkılmıştır."

- "Soygun düzenine son verildi"

İktidarları döneminde enflasyonu tek rakamlara indirdiklerini, milli gelirin 3-4 kat arttığını anlatan Çelik, AK Parti hükümetleri döneminde "soygun düzenine son verilmesiyle" vergilerin hastane, okul yapılmasına, çocukların geleceğine harcandığını kaydetti.

Milletin CHP'nin kaos olduğunu, MHP'nin baskı demek olduğunu çok iyi bildiğini dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"Bugün iktidara gelseniz millete vaat edeceğiniz ne var? Hiçbirşey yok, hiçbir projeleri yok. Velev ki AK Parti gitsin, bakın bunlar rüyalarında AK Parti'nin gittiğini ve ülkeyi kendilerinin yönetmek zorunda kaldığını görseler, sabah uyanır uyanmaz bu ülkeden kaçarlar. Bu ülkeyi yönetmek vizyon, cesaret, irade ister. Bu ülkeyi yönetmek, millete sırtını dayayacak kuvvet ister. Bir aydır sizin iradenize ipotek koymaya çalışıyorlar. Adana'da muhalefet partilerden birisi anket yaptırıyor parayla kendini birinci gösteriyor, bir diğeri bir anket yapıyor kendini birinci gösteriyor. Halbuki biz astığımız ilanlarda 'emrin olur Adana' diyoruz. Dolayısıyla aradaki fark şudur, onlar CHP'si, MHP'si vatandaşa baskı yapmayı, vatandaşı krizle kaosla korkutmayı bilir, biz vatandaşla yol yürümeyi biliriz. Biz iktidara gelene kadar sizin sözünüzü dinleyip, iktidarda asla güç odaklarına, çıkar gruplarına teslim olmayız. İktidara gelene kadar nasıl sizin sesinize kulak veriyorsak, iktidarımız süresince yine sizin sesinize kulak veririz. Onun için vatandaşımız, aziz milletimiz 11 yıl boyunca sürekli olarak bize destek verdi. Çünkü vatandaşımız şunu biliyor AK Parti'ye verdiği desteğin, kendisinin iradesine, Türkiye'nin iradesine verilmiş destek olduğunu biliyor."

Yerel seçimlerin önemine dikkat çeken Çelik, "Yapılan tartışmaları, Türkiye'nin milli güvenliğine yapılan saldırıları görüyorsunuz. Artık Türkiye'nin geleceğini tartışıyoruz. Türkiye eskisi gibi 6 ay sonrasını göremeyen bir ülke değildir. Türkiye artık özgüven içerisinde, kendisine güvenen ülke çocuklarının sayesinde 2023'ü görebilen bir ülkedir. 11 yıl öncesinden bugün çok daha iyiyiz, göreceğiz 5-10 yıl sonra çok daha iyi durumda olacağız, Türkiye'yi çok daha iyi yerlere getireceğiz" diye konuştu.

Seçimlere 48 saat kaldığını dile getiren Bakan Çelik, hükümetin Adana'ya sahip çıktığını ancak Büyükşehir Belediyesi'nin yanlış bir zihniyetin elinde 20-30 yıldır heba edildiği için kentin alması gereken yatırımları almadığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com