Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adanada
Bakan Çelik: "Dün verdiğiniz verginin yüzde 86'sı faize giderken, bugün o verdiğiniz vergi tablet bilgisayar olarak, hizmet olarak, daha iyi okullar olarak çocuklarınıza dönüyor"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Dün verdiğiniz verginin yüzde 86'sı faize giderken, bugün o verdiğiniz vergi tablet bilgisayar olarak, hizmet olarak, daha iyi okullar olarak çocuklarınıza dönüyor" dedi.

Çelik, AK Parti'nin merkez Sarıçam ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışındaki konuşmasında, seçimlerde verilecek olan oyların sadece kimin, hangi partinin sandıktan birinci çıkacağıyla, Ankara'yı kimin yöneteceğiyle ilgili bir mesele olmadığını, seçimlerde verilecek her oyun, dillendirilen meselelerin şimdiye kadar nasıl çözüldüyse bundan sonra da çözülmesiyle ilgili bir mesele olduğunu kaydetti.

Seçimlerin ve kullanılan oyların daha iyi sağlık hizmeti, daha yüksek kalitede eğitimle ilgili bir mesele olduğuna işaret eden Çelik, şöyle konuştu:

"Verdiğiniz her oy çocuklarınızın geleceğine sahip çıkmakla ilgili bir iradedir. Her biriniz, beldenizde, ilçenizde daha iyi bir belediye hizmeti istiyorsunuz. Hakkınızdır, sonuna kadar hakkınızdır. Çünkü bu ülkede ne varsa sizin sayenizde var oluyor. Bu ülkenin de sahibi sizsiniz. O sebeple her şeyin en iyisine layıksınız. Fakat 11 yıl öncesiyle son 11 yılın farkı şu; yeni petrol kaynakları bulmadık. Yeni doğalgaz kaynakları bulmadık. Aradaki fark nedir? Aradaki fark; sizin desteğinizle oluşmuş istikrardır. Eğer bir ülkede istikrar olursa sorunlar tek tek çözülür. Milli iradenin ayakta kalması, demokrasinin büyümesine en büyük katkıyı sağlar. Bir ülkede istikrarlı bir hükümetin var olması sağlık hizmetlerinin kalitesinin daha da yükselmesine yol açar. Siz bugünden yarına daha iyi bir hayata kavuşmayı fazlasıyla hak ediyorsunuz. İnşallah istikrar sürecek. Sizin çocuklarınız sizden çok daha iyi bir hayat yaşayacaklar. Çok daha iyi eğitim görecekler. Her biri çok daha iyi işlere kavuşacak."

- "Halkın sandık ve oy yoluyla hükümet kurmasının değerini bilelim"

Bir ülkede sandık olmayınca, demokrasi olmayınca, Libya örneğinde olduğu gibi, demokrasi için devrim bile yapılsa o ülkenin petrol kaynakları da olsa o zenginliğin halka dönmediğini ifade eden Çelik, devrimin üzerinden üç yıl geçmesine rağmen Libya halkının çilesinin bitmediğine dikkat çekti.

Daha önce bir diktatörlük tarafından yönetilen Libya'nın petrol kaynakları, doğalgaz kaynaklarının olduğunu, zengin olmak için her türlü fırsata sahip olduğunu kaydeden Çelik, şöyle devam etti:

"Demokrasi olmadığı için, o ülkede milli irade gerçek bir hükümet kuramadığı için, kendine ait bir hükümet kuramadığı için, o her türlü zenginliğe sahip ülke büyük çileler, büyük sıkıntılar çekti. Bir diktatör tarafından yönetilirken. Üç yıl önce halk ayaklandı ve demokrasi istedi, sandık istedi, kendi yönetimini kendisi seçmek istedi. Fakat görüyorsunuz aradan üç yıl geçti hala istikrarsızlık devam ediyor. Hala çalkantılar devam ediyor. Sandık olmayınca, demokrasi olmayınca, Libya örneğinde olduğu gibi, demokrasi için devrim bile yapılsa o ülkenin petrol kaynakları da olsa o zenginlik halka dönmüyor. Libya halkının çilesi hala bitmedi. Sandığın değerini bilelim diye söylüyorum. Ülkemizin değerini, istikrarın değerini bilelim. Halkın sandık ve oy yoluyla hükümet kurmasının değerini bilelim."

- "Bu ülkenin sahibi sizsiniz"

Halkın bu ülkede her zaman oyunu, iradesini sandıktan yana kullandığını belirten Çelik, darbelerin demokratik istikrara destek veren halk tarafından tasfiye edildiğini kaydetti.

Halkın, ülkeyi soyan, ülkenin zenginliklerini gasbedenlere son verdiğini ifade eden Çelik, şunları söyledi:

"Siz ülkenin gerçek sahibisiniz. Siz ne isterseniz o olur. Bu ülkenin zengin olmasına karar vermek de sizin elinizde, fakir olmasına karar vermek de sizin elinizde. Bu ülkenin demokratik bir ülke olmasına karar vermek de sizin elinizde, demokrasinin darbelerle örselendiği bir ülke olmasına karar vermek de sizin elinizde. Bu ülkenin sahibi sizsiniz. Bu ülkenin patronu sizsiniz. Siz bu ülkede her zaman oyunuzu, iradenizi sandıktan yana kullandınız. Demokrasiden yana kullandınız. Darbeleri tasfiye ettiniz. Demokratik istikrara destek verdiniz. Bu ülkeyi soyanlara, bu ülkenin zenginliğini gasbedenlere son verdiniz. Onun yerine bu ülkenin kendi kaynaklarını ve kendi zenginliklerini ortaya çıkardınız."

30 Martta halkın önüne yeni bir demokrasi sınavının geleceğine işaret eden Çelik, vatandaşın her demokrasi sınavından başarıyla geçtiğini, bu demokrasi sınavında da en büyük başarıyı yakalayacağına emin olduğunu belirtti.

Çelik, "Önümüzdeki seçim, seçimlerin seçimidir. Önümüze gelecek olan sandık, sandıkların sandığıdır. Vereceğiniz oy fevkalade önemlidir bu ülkenin kaderi için. Dün verdiğiniz verginin yüzde 86'sı faize giderken bugün o verdiğiniz vergi tablet bilgisayar olarak, hizmet olarak, daha iyi okullar olarak çocuklarınıza dönüyor. Verdiğiniz destekle bundan sonra daha iyisini yapacağız" diye konuştu.

Çelik, seçim irtibat bürosunun açılışını AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun ve partililerle gerçekleştirdi.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com