Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adanada:
"Her birinizin verdiği oy, çocuklarınıza nasıl bir Türkiye istediğinizi, nasıl bir gelecek vaat ettiğinizi gösteren bir işarettir"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Her birinizin verdiği oy, çocuklarınıza nasıl bir Türkiye istediğinizi, nasıl bir gelecek vaat ettiğinizi gösteren bir işarettir" dedi.

Çelik, partisinin Aladağ ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, vatandaşların desteğinin Ankara'da dimdik ayakta durmalarına imkan sağladığını söyledi.

Türkiye'nin gerçek sahibinin vatandaşlar olduğunu vurgulayan Çelik, "Yıllarca kendisine 'devlet' diyenler, milleti küçümsedi, sizin gücünüzü, sizin kuvvetinizi, sizin varlığınızı yok saydılar" dedi.

Türkiye'nin, hiçbir kesimin, zümrenin ve odağın ülkesi olmadığını, ülkede bugüne kadar ne gerçekleştirilmişse bunun millet sayesinde mümkün olduğunu ifade eden Çelik, AK Parti iktidarı öncesinde öğrencilerin kitap bulmakta zorlandığını, şimdi devletin öğrencilere kitap ve tablet bilgisayarları ücretsiz verdiğini, adayları Abdullah Torun'un kazanması halinde öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını da büyükşehir belediyesinin karşılayacağını kaydetti.

Bütün bu hizmetlerin istikrarı yakalayan bir hükümet sayesinde gerçekleştirildiğini anlatan Bakan Çelik, "Biz 11 yılda petrol bulmadık, doğalgaz bulmadık. Herhangi bir ülkeyi sömürerek herhangi bir zenginlik üretmedik" diye konuştu.

- ''Milli iradenin kaynağı sizsiniz''

Çelik, yerel seçimlerin önemine değinerek, bu seçimlerin artık yerel seçim olmanın ötesine geçtiğine işaret etti.

Çok önemli bir seçimin ülkenin önünde olduğunu bildiren Çelik, şöyle devam etti:

"Seçim, sandık, demokrasi, Ankara'yı kimin yöneteceğiyle sınırlı bir mesele değil, hangi partinin iktidar partisi olacağı değil, kaç belediyeyi hangi partinin aldığıyla ilgili bir mesele değildir. Seçim, sandık ve demokrasi sizin nasıl bir Türkiye'de yaşamak istediğinizle ilgili bir meseledir. Çocuklarınızla ilgili nasıl bir Türkiye istediğinizle ilgili bir meseledir. Her birinizin verdiği oy, çocuklarınıza nasıl bir Türkiye istediğinizi, nasıl bir gelecek vaat ettiğinizi gösteren bir işarettir. Türkiye'nin sahibi siyasetçiler, kendisine güç atfeden bazı odaklar değil, Türkiye'nin sahibi sizsiniz. Sizin adınıza, sizin emanetinizi kim büyük bir kuvvetle korkusuzca ve istikrarı koruyarak geleceğe taşıyorsa ona verdiğiniz destek çocuklarınızın nasıl bir gelecekte yaşamak istediğine dair verdiğiniz karardır. Verdiğiniz oy, eski Türkiye değil, yeni Türkiye'ye dönük bir oysa, verdiğiniz oy kaosa değil istikrara dönük bir oysa işte bu geleceği hep beraber şimdiye kadar olduğu gibi el ele gerçekleştirmemiz için hiçbir engel yoktur."

Türkiye için karanlık bir tablonun çizilmeye çalışıldığını vurgulayan Çelik, Türkiye'nin ekonomisiyle ilgili kriz varmış veya Türkiye'nin dış politikasında çökme yaşanıyormuş gibi izlenim oluşturulmaya çalışıldığını dile getirdi.

Milliyetçiliğin sözle olmayacağını, üretilen hizmetle ve ortaya konan eserlerle olacağını aktaran Çelik, "Bizden önce Türk parasının durumu neydi, şuanki durumu nedir? Türkiye'nin IMF'ye borcunu bizim hükümetimiz ödedi. Geçmişte vergilerimizin yüzde 86'sı faize gidiyordu şimdi ödenilen her vergi size hizmet olarak, çocuklarınıza tablet olarak dönüyor'' ifadesini kullandı.

- "Ülkenin gerçek sahibi vatandaşlardır"

Hükümet ve istikrar sayesinde Türkiye'de vatandaşların kimlikleri üzerindeki baskıların kalktığını vatandaşların üzerindeki "ceberut devlet" uygulamasının kalktığını belirten Çelik, "Devletin vatandaşa patron, amir olduğu uygulamalar kalktı'' dedi.

AK Parti hükümetinin bütün vatandaşlara eşit anlayışla yaklaşan bir hükümet olduğunu kaydeden Bakan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugünlerde de bahsediyorlar. Sanki bizim dönemimizde vatandaşlarımız anayasanın çizdiği sınırlar dışında 'makbul vatandaş', 'makbul olmayan vatandaş' olarak fişleniyormuş, vatandaşlarımız arasında bir ayrım yapılıyormuş gibi bir imaj yaratmaya çalışıyorlar. Şunu herkes bilsin, bizim hükümetimiz bütün vatandaşlarına eşit anlayışla yaklaşan bir hükümettir. Bizim dönemimizde kimsenin kimliği, dili, inancı üzerinde bir baskı olmaz. Hiçbir vatandaşımız 'makbul vatandaş' veya 'makbul olmayan vatandaş' diye ayırt edilemez. Çünkü biz şunu biliyor ve buna yürekten inanıyoruz; Bu ülkenin gerçek sahibi, bu ülkenin gerçek yöneticileri vatandaşlarımızdır. 30 Mart günü kullanacağınız oylar, ortaya koyacağınız istikrar, işte eski Türkiye'yi özleyenlere büyük bir mesaj olacaktır. Sizlerin sandıkta yarattığınız istikrarı, emeğinizi, alın terinizi gasbetmek isteyenlere karşı 30 Mart'ta inşa edeceğiniz istikrar geçilmez bir set, büyük bir engel olacaktır."

Herkesin sandığa gitmesi ve oy kullanmasının Türkiye'nin geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan Çelik, 30 Mart seçimlerinin demokrasinin, ülkenin ve seçimlerin seçimi haline geldiğini söyledi.

30 Mart'ta vatandaşların ülkenin geleceğini tayin edecek en kıymetli oyu kullanacağını ifade eden Çelik, "Bu ülkede biz güçlü bir demokrasi, güçlü bir ekonomi ve dış politika istiyoruz. Kim ne oyun oynarsa oynasın, muhalefet partileri ne derse desin; Türkiye, sizin verdiğiniz destekle bugünden yarına daha büyük bir istikrar, demokrasi, ekonomi ve daha itibarlı bir dış politika inşa edecek. Bu sadece ve sadece sizin sayenizde olacak. Masa başında plan kuranların, demokrasiye karşı suikast tertip edenlerin, ekonomik kriz peşinde koşanların, Türkiye'nin dış politikasını karalamaya çalışanların, kara propaganda odaklarının istediği şekilde değil, Türkiye sadece sizin istediğiniz şekilde yönetilecek" diye konuştu.

Bakan Çelik daha sonra AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, AK Parti Aladağ İlçe Belediye Başkan adayı Mustafa Akgedik ve partililerle ilçe seçim bürosunun açılış kurdelesini kesti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com