Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Adana'da:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Adanada:
"AK Parti ilkeler partisidir. Prensipler partisidir. Trenden inen bir daha binemez. AK Parti'ye, AK Parti'nin verdiği karara karşı siyaset yapanların AK Parti çatısı altında işi olmaz"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "AK Parti ilkeler partisidir. Prensipler partisidir. Trenden inen bir daha binemez. AK Parti'ye, AK Parti'nin verdiği karara karşı siyaset yapanların AK Parti çatısı altında işi olmaz" dedi.

Ceyhan ilçesinde belediye başkan adayının proje tanıtım programında konuşan Bakan Çelik, açıklanan anket sonuçlarına göre, Adana büyükşehirde ve Ceyhan'da AK Parti'nin birinci parti olduğunu söyledi.

Anket sonuçlarının, diğer partilerin açıkladığı anketlerin tam tersini gösterdiğine işaret eden Çelik, seçime sayılı günler kala daha da çok çalışmaları, partililerin son günleri yoğun geçirmeleri gerektiğini belirtti.

AK Parti'de aday adayı olan ve aday gösterilmeyen birçok partiliyle omuz omuza çalıştıklarını dile getiren Çelik, şöyle konuştu:

"Bir konuda size bilgi vermek isterim. Zaman zaman duyuyorum: geçmişte AK Parti'de siyaset yapmış ya da bugün AK Parti'de siyaset yaptığını söyleyen birileri şu tip ifadeler kullanıyor: 'AK Parti beni belediye başkan adayı yapmadı, ben onun için başka partiye çalışıyorum ama kazanırsam ileride AK Parti'ye geçeceğim.' Arkadaşlar AK Parti ilkeler partisidir. Prensipler partisidir. Trenden inen bir daha binemez. AK Parti'ye, AK Parti'nin verdiği karara karşı siyaset yapanların AK Parti çatısı altında işi olmaz. Aday adayı olanlar, hepsi kardeşimiz, hepsi çok değerli insanlar, hala AK Parti çatısı altında mücadele eden bu kardeşlerimizle kol kola, omuz omuza yürüyoruz. Ama kart değiştirip, tren değiştirip saf değiştirip, AK Parti'nin ilkelerinin dışında siyaset yapanlarla AK Parti'nin bir işi olmaz. Bugün olmaz, yarın olmaz, bundan sonra da olmayacak."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana mitinginin tarihi bir miting olduğunu, binlerce insanın Başbakan'ı bağrına bastığını ifade eden Çelik, "Biz sizin içinizden çıkan kadrolar olarak, sizin kardeşleriniz, sizin evlatlarınız, arkadaşlarınız olarak Türkiye'yi daha da büyütmek istiyoruz. Türkiye'nin ekonomisini daha da güçlendirmek istiyoruz. Türkiye'nin demokrasisini daha da büyütmek istiyoruz. Türkiye'nin dış politikadaki itibarını daha da arttırmak istiyoruz" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com