Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adanada:
"Ülkeyi yönetemeyip kaçanlar, 11 yıldır ülkeyi tek başına iktidar olarak yöneten AK Parti’ye eleştiri getirdikleri zaman millet buna inanmaz”

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Ülkeyi yönetemeyip kaçanlar, 11 yıldır ülkeyi tek başına iktidar olarak yöneten AK Parti’ye eleştiri getirdikleri zaman millet buna inanmaz" dedi.

Çelik, partisince Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi’nde düzenlenen mitinge katılarak partililere ve vatandaşlara hitap etti.

Yerel seçimlere kısa süre kaldığını ifade eden Çelik, bu kısa sürede yapılacak çalışmaların ilerideki 10 yılın geleceğini belirleyeceğini söyledi.

Türkiye’de son 11 yıldır yapılan hizmetlerin vatandaşların verdiği destek sayesinde olduğunu anlatan Çelik, “Bu projelerin, yatırımların bir kısmını AK Parti’den önce de düşünmüş olabilirler ama bir kısmını düşünemediler, bir kısmını da yapamadılar. Çünkü bir ülkede tek başına bir istikrar yoksa, belediyeler iktidarla uyumlu değilse o ülkede hiçbir şekilde hizmet verilmesi söz konusu olmaz” diye konuştu.

Çelik, geçmişte Türkiye’nin alın terinin, emeğinin çarçur edildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"AK Parti iktidara geldiğinde enflasyon yüze 30’du. Enflasyon devletin kötü yönetilmesinden dolayı devletin vatandaşı soymasıdır. Sizin alın terinizi, emeğinizi kötü yönetenler bu şekilde soyuyor. Çocuğunuz için, kendi rızkınız için ayırdığınız bir ekonomik krizle yok olup gidiyor. Hatırlayın, 11 yıl öncesinde, Türkiye’de çocuklara ders kitabı bulmak meseleydi. Ders kitabı bulunamıyordu. Niye? Doğru düzgün ders kitabı basılamıyordu. AK Parti iktidarı döneminde ders kitapları çocuklara ücretsiz verildi. Şimdi akıllı tabletler dağıtılıyor çocuklara, çocuklar akıllı tahtalarla donatılmış sınıflarda okuyor. Yollar, okullar, hastaneler, bunların hepsi siyasi istikrar sayesinde oldu."

- "Türkiye dünyada 81 ülkeye yardım ediyor"

Türkiye’nin sadece kendi sınırlarında hizmet üretmekte kalmadığına dikkati çeken Çelik, "Türkiye, dünyada 81 ülkeye yardım eden bir ülke konumuna gelmiştir. Bu siyasi istikrar sayesinde oluyor" dedi.

Çelik, muhalefet partilerinin yöneticilerinin AK Parti’nin gitmesini istediğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Peki, 'AK Parti gitsin' dedikten sonra, bunların memleketi yönetecek bir vizyonu, bir gücü var mı? Geçmişte bu CHP, onun türevi olan partiler, MHP, bunlar iktidar oldu. Sizden yetki aldılar. Sizden aldıkları yetkiyi tam olarak kullanamadılar. Yarısında bırakıp kaçtılar. Ülkeyi yönetemediler, ülkeyi krizden krize sürüklediler. Ülkeyi yönetemeyip kaçanlar, 11 yıldır ülkeyi tek başına iktidar olarak yöneten AK Parti’ye eleştiri getirdikleri zaman millet buna inanmaz. Bunlar, rüyalarında iktidar olduklarını görseler korkudan bırakıp kaçarlar. Çünkü artık Türkiye’yi yönetmek arkana askeri darbeleri alarak, yargı vesayetini alarak mümkün değil. Türkiye’yi yönetmek için vatandaşa gideceksin, kendini anlatacaksın, vatandaşı ikna edeceksin ve vatandaşın sözünü dinleyeceksin. Bunlar iktidara gelinceye kadar sizin sözünüzü dinliyormuş gibi yaparlar, sizin sözünüze kulak veriyormuş gibi yaparlar ama geçmişte de gördük, iktidara geldikten sonra kulaklarını size tıkarlar, güç odaklarına, ekonomik çıkar gruplarına teslim olurlar.” 

Mitingde, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile Seyhan Belediye Başkanı ve AK Parti Seyhan İlçe Belediye Başkan adayı Azim Öztürk de konuşma yaptı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com