Kulüp başkanı konuştu taraftar hüngür hüngür ağladı

Kulüp başkanı konuştu taraftar hüngür hüngür ağladı
Afyonkarahisarspor'un Kulüp Başkanı Hikmet Bülbül, kapanma durumu ile karşı karşıya kalan kulüp için destek isterken, duygu dolu anlar yaşadı. Bülbül'ün konuşması sırasında ise bir taraftarın hüngür hüngür ağlaması dikkat çekti.

Afyonkarahisarspor'un Kulüp Başkanı Hikmet Bülbül, kapanma durumu ile karşı karşıya kalan kulüp için destek isterken, duygu dolu anlar yaşadı. Bülbül'ün konuşması sırasında ise bir taraftarın hüngür hüngür ağlaması dikkat çekti.
Spor Toto 3. Lig. 2. Grup'ta mücadele eden Afyonkarahisarspor, ligin başlamasına çok az bir zaman kala sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Mor Beyazlı kulübün Onursal Başkanı Salim Pancar'ın desteğini çekmesinin ardından zorlu bir sürece giren Afyonkarahisarspor'da, kulüp başkanı ve yöneticileri genel kurul kararı aldı. Kulüp tesislerinde yapılması beklenen Olağanüstü Genel Kurul, çoğunluk sağlanamadığı için ikinci kez iptal oldu. Genel Kurul yapılması için başlatılan toplantı, çoğunluk sağlanamadığı için
iptal edilerek basın toplantısına dönüştü.Kulüp Başkanı Hikmet Bülbül, 26 Haziran 2011 tarihinden bu yana yaşanan süreç hakkında bilgi verdi. Afyonkarahisarspor'a destek sözü veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret ettiklerini dile getiren Bülbül, Başkan Çoban'ın kendilerine 40 bin liralık dilimler halinde 5 ayda 200 bin lira yardımda bulunabileceğini iletti. Bülbül, Genel Kurul'un yapılmaması halinde kayyuma gidileceğini ve bunun da Mor Beyazlı kulübün ligden düşeceği anlamına geldiğini belirtti.
Bülbül, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Ligin başlamasına 23 gün kalmış. Takvim sıkışmış, biz bir aydır patinaj ediyoruz, bir aydır aynı noktaya geldik. Ben Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum, bu kulüp yaşasın. Bu kulüp ilelebet gitsin. Bizim suçumuz emekli olmak mı, bu şehirde çok değerli işadamları var. Yetiştirdiği çok değerler var. Bize para vermeyin, gelin burada siz yönetin biz destek olalım. Taraftarın arkasına geçip 'En büyük Afyon' diyelim.'
Kulübü kapatmanın kolay olduğunu belirten Bülbül, 'Yürüsen engel, çekilsen çekilemiyorsun. Kapatmak çok kolay. Sorumluluk mevkiinde olan insanlar için o vicdan azabıdır. Yine kapatan olmayacağız. Bu şehrin değerlerine, bu şehre güvenerek gidebildiğimiz son nokta son nefesimize kadar mücadele edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun' dedi.
Konuşmasını gözü yaşlı bir şekilde sonlandıran Bülbül, salonu dolduranlar tarafından alkış aldı. Afyonkarahisarspor'un taraftar grubu AFYOK üyelerinden bazıları ise gözyaşlarına hakim olamadı.
Kulüp Başkanı Bülbül, genel kurul kararından vazgeçerek yeniden göreve devam kararı aldıklarını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com