"Kulüpler transferde dikkatli olmalı"

"Kulüpler transferde dikkatli olmalı"
TBF Başkanı Turgay Demirel, NBA'deki süreci yorumladı.

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, NBA'deki lokavt sürecini değerlendirirken, "Lokavt süreci biterse en büyük kaybı Beşiktaş Milangaz yaşayabilir" dedi.

"KULÜPLER TRANSFERDE BİLİNÇLİ HAREKET ETMELİ" 

NBA'de lokavtın büyük bir ihtimalle sürmesinin ve bu sezonun oynanamamasının gündemde olduğunu belirten Demirel, Bu durumda şu ana kadar Türkiye'ye gelen oyuncuların dışında yeni oyuncuların da gelmesi mümkün. Başta Türkiye'nin NBA'deki temsilcileri Hidayet, Ömer ve Enes gibi. Ama ne olacağını Aralık ayında göreceğiz. Bu tür yıldız oyuncuların Türk takımlarına katılmaları Beko Basketbol Ligi için tabiki oldukça heyecan verici bir durum. Özellikle NBA Ligi'nin oynanmadığı bir sezonda, Avrupa'nın en önemli liglerinden biri Beko Basketbol Ligi. Bu şekilde yıldız oyuncuların yer alması, seyir zevki açısından ve televizyonlarda izlenmesi açısından yarar sağlıyor. Kulüplerimizin bunu bilinçli bir şekilde, bütçelerini sarsmayacak, hem de lokavtın sona ermesi durumunda ise takımlarına çok zarar vermeyecek şekilde yönetmeleri gerekiyor. Lokavt nedeniyle birçok yıldız Avrupa kulüplerine geçecektir. Bu nedenle İstanbul'daki finaller Türk basketbolu açısından oldukça verimli olacaktır" diye konuştu.

"EN BÜYÜK KAYBI BEŞİKTAŞ MİLANGAZ YAŞAYABİLİR"

Başkan Turgay Demirel, "NBA de lokavtın sona ermesi ve Türkiye'de oynayan oyuncuların dönmesi halinde Türk takımları zarar görür mü" sorusuna ise, "En büyük kaybı Beşiktaş Milangaz yaşayabilir. Bu durumda şu an etkilenecek pek kulübümüz yok. Bence Beşiktaş'ın çok önemli oyuncuları var. Deron Williams ve Semih var. Williams'ın Beşiktaş'taki ağırlı çok önemli. Bence onun dönmesi Beşiktaş için sorun olabilir. Ama bu aşamada NBA'de lokavtın bitmesi zor gözüküyor. Olay mahkemelere yansıdı, bakalım ne olacak" yanıtını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com