Kumarbaz mı Sihirbaz mı!

Kumarbaz mı Sihirbaz mı!
Berlin hezimeti sonrası ne Başbakan Erdoğan ne de Başkan Özge-ner soyunma odasına indi.Çıkarılan yanlış kadro birçok kesim tarafından büyük bir kumar olarak değerlendirildi..

Federasyon yöneticileri ise Hollandalı için 2 eleştiri getirdi: 1. Yanlış kadroyla çıktı. 2. Yanlış taktikle oynadı

Berlin'de yaşadığımız 3-0'lık Almanya hezimeti 'Lale Devri'nin sonu oldu.. Almanya karşısında hem skor hem de futbol olarak dökülen ay-yıldızlı takımda yıllık 3 milyon 750 bin Euro'ya anlaşma sağlanan Hiddink'in teknik direktör faciası yaşatması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TFF yönetimi tarafından üzüntüyle karşılandı. Maçı izleyen Başbakan Erdoğan ve TFF Başkanı Mahmut Özgener, şoke olurken soyunma odasını bile ziyaret etmeden Olimpiyat Stadı'ndan ayrıldı.
Takımın sergilediği futbol kadar gayri resmi rakamlara göre yıllık maliyeti 6 milyon Euro'yu bulan Hiddink'in kadro tercihleri ve taktiği özellikle TFF yöneticileri tarafından eleştiri aldı. Milli mesele olması nedeniyle sessizlik hüküm sürürken, kapalı kapılar ardından Hollandalı teknik adama öfke seli hakim.. Kritik nokta ise halk ve kamuoyunda açıkça dile getirilen Hiddink'in Fatih Terim'den sonra büyük bir transfer başarısı olarak Hollandalı hocayı savunan TFF'nin 'Bu nasıl sihirbaz hoca' duygusuna kapılması.

HER ŞEY YANLIŞ!
Bilindiği  gibi Hiddink, Hollanda ile 1998, Güney Kore ile de 2002 Dünya Kupaları'nda yarı final oynamıştı. 2006'da Avustralya'yla 2. tur başarısı gören Hiddink, Rusya'yı ise EURO 2008'de yarı finale taşımıştı. Hiddink'le ilgili federasyon cephesinde Almanya hezimetinin nedeni olarak gösterilen iki ciddi eleştiri var:
1. Yanlış sistem ve taktik..
2. Baştan sona yanlış kadro.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com