Kumarhane Sahibinin Şok Komutan Bağlantısı

Kumarhane Sahibinin Şok Komutan Bağlantısı
İstanbul Beykoz'da jandarma bölgesinde kumar oynatan işletmelere göz yumulduğu öne sürüldü.

Biri Polonezköy'deki iki farklı mekanda kumar oynatan kişilere yönelik jandarmanın yaptığı operasyonlarda yaşanan ilginç müdahaleler de bu iddiaları güçlendirdi. Son yıllarda güvenlik güçlerinin baskınlarının artması nedeniyle kumarhane sahipleri taktik değiştirdi. Geçici mekanlar açan kumarhane sahibi, müşteriyi buraya davet ediyor, 15-20 gün sonra da mekanı kapatıyor. Ancak bu yeni sistemin böyle işlemediği bir yer var: Beykoz... Bu bölgede kalıcı mekanlar açan kumarhane sahiplerine yönelik jandarmanın göstermelik operasyonlar yaptığı öne sürüldü. Beykoz'daki kumarhanelere yapılan baskınlarda araya giren hatırlı kişilerin operasyonların seyrini etkilediği öne sürüldü. İlk skandal Beykoz'daki lüks bir villaya yapılan operasyonda yaşandı.

ÜNLÜ İSİMLERİ SALIVERDİLER

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, 10 Ekim2010'da Beykoz'da bir villaya yasadışı kumar oynatıldığı gerekçesiyle operasyon yaptı.Operasyon sonrasımüşteri olarak gelen 18 kişi karakola davet edilip ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Villada kurpiyer olarak çalışan 11'i bayan toplam27 kişinin de ifadesi alındı. Operasyon sırasındamekanda bulunan bazımüşterilerin ise elini kolunu sallayarak villadan ayrıldıkları ileri sürüldü. Bu kişiler arasında ünlü bir işadamı ile İstanbul'da tanınmış bir ailenin ikimensubunun da olduğu ve bu isimlerin Beykoz İlçe Jandarma Komutanı BinbaşıÖnder Sazak tarafından operasyonu yöneten ÜsteğmenHakan Demirkan'a açılan bir telefon sonrası salıverildiği öne sürüldü.

Kumarhane sahibi komutan akrabası

Bu skandalda ilginç bağlantılar gün yüzüne çıktı. Kumar oynatılan villanın sahibinin, İstanbul İl Jandarma Komutanı Hüseyin Kurtoğlu ile akrabalık ilişkisinin olduğu öne sürüldü. Operasyonu yöneten üsteğmene gelen telefonla, ünlü isimlerin yasal dayanağı olmayan bir emirle salıverilmesi akıllara 'Bu ilginç bağlantıların bir ilgisinin olup olmadığı?" sorusunu getirdi.

Operasyonu 5 gün erteleten telefon

Operasyonlarla ilgili bir başka skandal da yine Beykoz İlçe Jandarma Komutanlığı'nın sorumluluk bölgesi olan Polonezköy'de yaşandı. İddialara göre, Polonezköy'de bir kişi 2007'de Orhan O'ya kiraladığı çiftliğinde kumar oynatıldığını öğrendi. Bunun üzerine Orhan O'yu çiftlikten çıkarmak için dava açtı. Ancak bir sonuç alamayınca 10 Ocak 2011'de Polonezköy Jandarma Karakolu'na giderek karakol komutanı Başçavuş Abdurrahim Önal'a kiraya verdiği çiftlikte kumar oynatıldığı ihbarında bulundu. Ancak şikayetten sonra karakola gelen bir telefon, soruşturmanın seyrini değiştirdi. Jandarma Genel Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Nurettin Alkan'ın karakolu arayarak, çiftliğe tanıdıklarının geldiğini söylediği öne sürüldü. Alkan'ın daha sonra Beykoz Jandarma Komutanı Binbaşı Önder Sazak'la da görüşerek 21 Ocak'ta yapılması planlanan operasyonun beş gün sonraya alınmasını sağladığı iddia edildi.

Kumar masaları örtüldü

Operasyon günü mekana gidildiğinde ise kumar oynatılan masaların üzeri örtülü bir şekilde bulundu. Ayrıca mekanda jandarmayı bekler vaziyette görülen çalışanlardan başka kimseye rastlanmadı. Evi mekanın hemen yanında olan Orhan O. da saat 23.00 ile 24.00 arasında yapılan operasyon sırasında orada değildi. Daha sonra ifadesi alınan Orhan O, mekanda kumar oynatılmadığını, kumar masalarının ise dizi çekimleri için bulundurulduğunu savundu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com