KÜMAŞ'ta 23 Nisan Coşkusu

KÜMAŞ'ta 23 Nisan Coşkusu
Kütahya Manyezit İşletmeleri A.Ş. (KÜMAŞ) çalışanları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklarıyla birlikte kutladılar.

Kütahya Manyezit İşletmeleri A.Ş. (KÜMAŞ) çalışanları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklarıyla birlikte kutladılar.
Fabrikanın çalışan ve çocuklarına ikram ve çeşitli hediyeler takdim edilirken, minikler canlı müzik ve palyancolar eşliğinde doyasıya eğlendiler.
Taşeronlarla birlikte yaklaşık 800 kişinin çalıştığı KÜMAŞ'ta bu tür etkinliğin ilk defa gerçekleştirildiğini belirten fabrikanın Yönetim Kurulu üyesi Bilal Cicavoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, Milli Kurtuluş mücadelemizin Türkiye Büyük Millet meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 91. yıldönümünde 'Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Toplumda en yüksek değerler olan İstiklalin, Hürriyetin, Eşitliğin Adaletin, istikrarın korunması ancak ve ancak tam ve kesin manasıyla milli egemenlik bilincinin kökleşmesi ve yaygınlaşması ile mümkündür.1919 yılında başlayan milli kurtuluş mücadelemizin akışı içinde 23 Nisan 1920 de Ankara da açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi milli iradenin ve egemenliğin yegane temsilcisi olmuştur' dedi.
KÜMAŞ Genel Müdürü Hüseyin Gürcan, egemenliğin teminatı millet, milletin teminatı ise çocuklar ve gençler olduğunu belirtti. Gürcan, 'Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, dünya çocukları arasında dostluk ve sevgiyi pekiştirmeyi amaçlayan ve dünya çocuklarının sahip olduğu tek bayramdır' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com