Kumbaralarındaki paralarla kitap aldılar

Kumbaralarındaki paralarla kitap aldılar
Şırnak'ın Silopi ilçesinde "Silopi Okuyor Türkiyem Şenleniyor" projesi kapsamında düzenlenen kitap fuarında köy okullarında okuyan öğrenciler kumbaralarında biriktirdiği paralarla kitap satın aldı

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Silopi ilçesinde "Silopi Okuyor Türkiyem Şenleniyor" projesi kapsamında düzenlenen kitap fuarında köy okullarında okuyan öğrenciler kumbaralarında biriktirdiği paralarla kitap satın aldı

Kaymakamlık tarafından Silopi Anadolu Lisesi'nde düzenlenen fuar öncesi ilçedeki öğrencilerin kitap almalarına destek olmak amacıyla harçlıklarından tasarruf ederek para biriktirmeleri için kumbara dağıtıldı. Öğrenciler de bu kumbarada biriktirdikleri harçlıklarını kitap alarak değerlendirdi.

Yaklaşık 100 bin kitabın yer aldığı 3 Mart'ta açılan ve 8 Mart'a kadar sürecek fuarı, köy okullarında okuyan öğrencilerin de aralarında bulunduğu 24 bin öğrenci ziyaret etti.

İlk kez kitap fuarı gördüklerini belirten öğrenciler, fuardan kitap almanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Silopi'nin Görümlü beldesinden kitap fuarına gelen öğrencilerden Ayfer Özdemir, hayatında ilk kez kitap fuarına katıldığını anlatarak, "İlk kez bu kadar kitabı bir arada gördüm. Çok mutlu oldum. Yeni kitaplar almanın sevincini yaşıyorum" dedi.

Bostancı İlköğretim Okulu öğrencisi Hüseyin Uçar ise dağıtılan kumbara sayesinde 2 lira biriktirdiğini ve bu para ile kitap alacağını anlattı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Halil Erek, öğrencilere kitap sevgisi aşılama adına güzel bir etkinlik düzenlendiğini, Şırnak'ta ilk kez böyle bir etkinliğe şahit olduğunu söyledi.

Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Aslan ise ilçede kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydetti.

Çevre köylerde okuyan öğrencilerle beraber 24 bin öğrenciyi servislerle fuar alanına taşıdıklarını bildiren Aslan, "Fuarda, yaklaşık 70 bine yakın kitap satıldı. Öğrencilerimiz kitap poşetleri ile okullarına dönüyor. Bu da bizleri çok mutlu ediyor. Günlük yaklaşık 7 bin öğrenci fuar alanına geliyor. Vatandaşlarımız ile bu sayı 10 bine kadar çıkıyor. Fuarımız 8 Mart'a kadar sürecek. Tüm vatandaşlarımızı fuar alanına bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com