Kupada zor sınav!

Kupada zor sınav!
3 kulvarda mücadele eden en son lig maçında yorgun olduğu konusunda hemfikir olduğumuz Fenerbahçe, Eskişehirspor la kupa mücadelesi için karşı karşıya geldi.

Zeynep Tuğba BEKMEZ | zeynep@sansursuzhaber.com

En son lig maçını Eskişehirspor’la evinde yapan Fenerbahçe aslına bakarsanız Eskişehirspor’un elinden kurtulmuştu. Daha çok yeni böyle bir stresli maç geçiren Aykut Kocaman belli ki yorgunluğu biliyordu ve farklı bir kadroydu çıktı Eskişehirspor un karşısına. Bu rotasyon değildi.

Hiç birlikte oynadıklarını görmediğimiz belki de bir daha göremeyeceğimiz yedek kadrosu sahadaydı. Birbirlerini uzunca bir süredir tanıyan ama aslında birbirlerine yabancı 11 adam düşünün.. Ve bu adamlar çoğunluğu bu maçı bir fırsat olarak görüyor aslına bakarsanız.. ilk 11 in kapısını istikrarlı bir şekilde açmak için bir fırsat.. Kendilerini göstermek için çabalıyorlar.. 90 dk.’ya sığdırılmış kendini gösterme çabası ise bu birbirlerine aslında yabancı adamları daha da panik yaptı.. Aralara serpiştirilmiş 3 tane formayı zaten almış oyuncunun bu görüntüyü değiştirmesi imkânsızdı. İsabetsiz paslar, gereksiz top kayıplarını bolca gördük.. Ama uzunca süredir forma şansı bulamayan oyuncuların ise bu tek maçla değerlendirilmesini doğru bulmuyorum.

Mehmet Topal’ın tartışmalı golü ile yorumu bir çırpıda ekranı izlerken söyleyebilmek zor oldu.. Top  isteği dışında eline çarpıyor.. Lig maçında Alper in sayılmayan golünde Alper in pozisyonunda gol adına bir hamlesi mevcuttu. Burada ise eline tamamen tesadüf olarak çarpan bir top ve elini toptan uzaklaştırma refleksi gösteren bir Mehmet Topal.. Zor bir karardı.. Hakem el var deseydi ve golü iptal etseydi de söyleyebilecek bir şeyim olmazdı. Kaldı ki el vardı.

İstanbul’daki oyun anlayışından farklı bir anlayış vardı sahada Fenerbahçe adına.. Organize olmakta sıkıntı yaşayan yedeklerden kurulu kadrosu ile ligde ki maçta yapmadığını yapıyor ve topu öne taşıyordu.. Bu da Eskişehirspor'un Lig deki kadar rahat oynayamamasına sebep oldu.

Bana göre Türkiye'deki en zor deplasman olan ve iyi futbol oynayan Eskişehirspor büyük bir fırsatı kaçırdı kendi açılarından... Bu defa farklı bir 11 ve farklı bir oyun anlayışı ile karşılarına gelen Fenerbahçe ye karşı  özel olarak çalışmamış gibiydi Eskişehirspor.. Ligde ki taktik anlayışının aynısıydı.. Orta sahada daha diri bir görüntü sergilerlerken son vuruşlarda etkisizlerdi. Maçın sonlarına doğru daha baskılı olsalar da bu baskının farkında olan ve yerinde değişiklikler yapan Aykut Kocaman çok büyük bir sürprize izin vermedi.

Sonuç:
1-1’lik sonuca deplasmanda ulaşan Fenerbahçe az da olsa bir avantaj sağladı.
Yedek kadrosu ile beraberliği bu zorlu deplasmandan çıkaran Fenerbahçe’nin 8 Mayıs’ta kendi sahasında bu mücadelede havlu atacağını düşünmüyorum.

Ama futbol böylesine büyük lafları kaldırabilecek bir spor değil..
Yine de temkinli olmakta fayda var..
Çekirge 1 sıçrar, 2 sıçrar..

Saygılarımla...
(SANSURSUZHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com