Kur'an-ı Kerim ziyafeti

Kur'an-ı Kerim ziyafeti
Mısırlı Hafız Hani Hasan Ahmet Rıdvan, Afyonkarahisarlılara doyumsuz bir Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.

 Mısırlı Hafız Hani Hasan Ahmet Rıdvan, Afyonkarahisarlılara doyumsuz bir Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 'Ramazan Şenlikleri' çerçevesinde Atatürk Spor Salonu'nda tasavvuf musikisiyle birlikte Kur'an ziyafeti gerçekleşti. Afyonkarahisar Din Görevlileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (AFDİYAD) katkılarıyla düzenlenen etkinliğe, yağmura rağmen Afyonkarahisarlılar büyük ilgi gösterdi.
Teravih namazı sonrası düzenlenen programda önce tasavvuf musikisi dinletisi sunuldu. Ardından sahneye çıkan Mısırlı hafız Rıdvan, bir saati aşkın süre okuduğu Kur'an-ı Kerim ile Afyonkarahisarlıların gönüllerini fethetti. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Mısırlı hafız Rıdvan'ın Kur'an tilaveti ile Afyonlulara güzel bir gece yaşattığını söyledi.
2 gün önce yolculuk yaparken AFDİYAD yöneticilerinin kendisi telefonla aradığını hatırlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 'Arkadaşlar, Mısırlı hafız Rıdvan'ın Türkiye'de olduğunu, davet edip Afyonlulara Kur'an ziyafeti sunmasını istediklerini söylediler. Ben de seve kabul ettim. Kısa sürede organizasyonu yaptık, salonu tuttuk ve vatandaşlara çağrımızı yaptık' diyerek konuştu. 'Biz Afyonkarahisarlıların ne kadar Kur'an aşığı olduklarını ve Kur'an dinlemeyi ne kadar çok sevdiklerini biliyoruz' diyen
Başkan Çoban, 'Ancak, şiddetli yağmur sebebiyle ben de salona zor geldim. Ne yapalım, yağmur da rahmet, burada okunan Kur'an da rahmet. İnşallah daha güzel bir günde hem bu hafızımızı ve hem de başka hafızları yine davet ederiz ve tekrar bu ziyafeti vatandaşlarımıza sunarız' diye konuştu.
AFDİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Sarı da ramazanda ruhların nurlanması için böyle bir organizasyon tertip ettiklerini kaydetti. Kur'an'ın gönülleri billurlaştıran bir nur olduğunu hatırlatan Sarı, inanmış ruhların Kur'an'ı tanıdığını kaydetti. Sarı, Afyonlulara böyle bir gece yaşattıkları için mutlu olduklarını sözlerine ekledi. Program, Mısır El Ezher Üniversitesi mezunu ilahiyatçı Mevlit Bulgaz'ın yaptığı dua ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com