"Kur'an-ı Yaşayarak Anlamak Gerekir"

"Kur'an-ı Yaşayarak Anlamak Gerekir"
Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada "Kuran'ın önerdiği hayatı hep birlikte yaşamalıyız" dedi.

Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada 'Kuran'ın önerdiği hayatı hep birlikte yaşamalıyız' dedi.
Kütahya İl Müftüsü Kutlu Doğum Haftası nedeniyle açıklamasında “Kur'an önerdiği hayatı hep birlikte yaşamalıyız” diyerek Hz.Muhammed'in nasıl peygamber olduğunu ve hayatını anlattı.
Üskülüplü, Hz.Muhammed (S.A.V) anlatarak; “Sevgili Peygamberimizi cömert idi. İnfak edemediği iki dinarı evde kalsa o gece uyuyamazdı. Çok temizdi, temizliği severdi. Saçını sakalını temiz tutar ve tarardı. Çok ibadet eder. Fakat dünyayı da ihmal etmezdi. Sporu tavsiye eder yüzme ve atıcılık gibi faaliyetleri severdi.' dedi.
Mustafa Üskülüplü, Kur'an'ın dünyayı aydınlatmasının 1400. yılını idrak ettiklerini ifade ederek “2010 yılı Kutlu Doğum Haftasında Kur'an dünyayı aydınlatmasının 1400. yılını idrak ediyoruz. Onun şahsında ve onun hayatıyla örneklenen İslam dininin kaynağı olan Kur'anı Kerim 1400 yıl sonra bizlerinde ruhlarını aydınlatmaktadır. Hz.Muhammed'in ahlakı nasıldı diye soranlara sevgili validemiz Hz Aişe “Siz Kur'an okumuyormusunuz, onun ahlakı Kur'andı.” Buyurmuştur. Kur'anı Kerim'i hep birlikte yaşamak dileğiyle.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com