Kur'an Kursları Kermeste Buluştu

Kur'an Kursları Kermeste Buluştu
Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Kütahya Müftülğüğüne ait Kur'an Kursları tarafından Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda kermes düzenlendi.Cumartesi ve pazar günü açık kalacak olan il merkezi Kur'an kurslarının katıldığı kermesin açılışı Kur'anı

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Kütahya Müftülğüğüne ait Kur'an Kursları tarafından Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda kermes düzenlendi.Cumartesi ve pazar günü açık kalacak olan il merkezi Kur'an kurslarının katıldığı kermesin açılışı Kur'anı Kerim ve duaların okunmasıyla başladı.
Törende konuşan İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü açılan kermesten elde edilecek gelirlerin Kur'an Kurslarının kendi eğitim, öğretimi ve fiziksel olarak iyileştirilmesi için kullanılacağını söyledi.Bu anlamlı hafta dolayısıyla tertip edilecek çeşitli etkinliklerde halkın desteğinin en üst seviyede olacağına inandığını kaydeden Üskülüplü, 'Kermes açılışı ile başladığımız Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin Kur'an-ı Kerim'in ilk ayetlerinin indirilişinin 1400.yıldönümü münasebetiyle Diyanet İşler Başkanlı tarafından 2010 yılı Kur'an yılı olarak ilan edilmiştir. Bu da Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine ayrı bir anlam katmaktadır. Ben bütün vatandaşlarımızı bu anlamlı haftada açmış olduğumuz bu kermesten alış veriş yaparak Kur'an Kurslarına destek olmaya davet ediyorum' şeklinde konuştu.
Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda açılışı gerçekleştirilen kermeste el emeği göz nuru hediyelik eşyalar, yöresel yemekler vatandaşların beğenisine sunuluyor. Kütahya Merkezde Kütahya Müftülğüne bağlı toplam 48 Kur'an Kursu olduğu görevliler tarafından ifade edildi. Cumartesi günü 24 Kur'an Kursu'nun kermes açtığı Belediye Kültür Sarayında, pazar günü de diğer 24 Kur'an Kursunun kermes açacaklarını belirten yetkililer böylece 48 Kur'an Kursu'nun kermese iştirak edeceklerini vurguladılar.
Kutlu Doğum Günü etkinlikleri çerçevesinde oluşturulan kermese bayanların evlerinde kendi imkanları ile yaptıkları börekler, pastalar, kurabiyelerle; çeşitli el örmeleri yer aldı. Kermesten elde edilecek gelirler Kur'an Kurslarına bağışlanacağı görevliler tarafından özellikle vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com