'Kur'an ve Peygamberimiz' konulu konferans

'Kur'an ve Peygamberimiz' konulu konferans
Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinleri kapsamında düzenlenen 'Kur'an ve Peygamberimiz' konulu konferansını dinlemek isteyenler salona sığmadı. Birçok davetlinin ayakta dinlediği konferansa konuşması olarak Kütahya Müftü

Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinleri kapsamında düzenlenen 'Kur'an ve Peygamberimiz' konulu konferansını dinlemek isteyenler salona sığmadı. Birçok davetlinin ayakta dinlediği konferansa konuşması olarak Kütahya Müftüsü Mustafa Üsküplü katıldı.
Pazarlar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Pazarlar Çok Programlı Lisesi konferans salonundaki etkinliye İlçe Kaymakamı Murat Beşikçi, resmi kurum amirleri de iştirak etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Örey Camii imamı Yunus Akça'nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan ilçe Müftüsü Kadir Ünal, salondaki teveccühün insanların O'nu ne kadar çok özlediğinin, sevdiğinin göstergesi olduğunu kaydetti. Müftü Ünal, Kur'an'a her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu belirterek, 'Kur'an inananlara yol göstericidir, şifadır. Kur'anı anlamak ve yaşamak isteyenler, Peygamber Efendimiz (SAV) hayatına baksınlar. Çünkü Hz. Muhammed'in (SAV) hayatı Kur'an'dı. Ahlakı da Kur'an ahlakıydı' dedi.
Hz. Muhammed'in (SAV) yeryüzüne teşriflerinin en büyük mucize olduğunu belitten Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üsküplü ise, 'İslam dini çok önemlidir. İslam'ı dünyadaki her insanın bilmeye, öğrenmeye, öğretilmeye ihtiyacı vardır. 21. yüz yılda insanların yaşadığı buhranların temelinde halkın yeterince Kur'anı ve Hz. Muhammed'İ (SAV) tanınmaması ve bilinmemesi yatıyor' diye konuştu.
Üsküplü, 'Sahabeler, çok ağır şartlarda, neden dünyanın dört bir köşesine dağıldılar ve bir daha geri dönmediler. Çünkü onların tek bir hedefi vardı, dünyada efendimizi Hz. Muhammed (SAV), tanımayan, bilmeyen bir gönül kalmayacaktı. Onlar, yürekten inandılar, ihlas ve samimiyetle irşat ve tebliğ görevlerini ifa ettiler.' ifadelerini kullandı.
Programa katılanlara çikolata ve Hz. Muhammed'i (SAV) anlatan broşürler dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com