Kur'an yakan adamı diri diri yaktılar!

Kur'an yakan adamı diri diri yaktılar!
Pakistan'da bir polis karakolunu basan bir grup, Kur'an-ı Kerim'i yaktığı gerekçesiyle gözaltına alınan bir kişiyi diri diri yaktı.

Korkunç olay Perşembe gecesi yaşandı. Sindh vilayetinin güneyindeki Seeta köyünün imamı Maulvi Memon, söz konusu kişinin bir yolcu olduğunu ve geceyi köyün camisinde geçirdiğini belirtti. Ertesi sabah camide yanık Kur'an sayfaları bulduğunu söyleyen Memon, “Camide bütün gece tek başınaydı. Böyle korkunç bir şeyi yapacak başka biri yoktu” dedi.
 
Köy ahalisi, önce bu kişiyi dövdü, ardından da polise teslim etti. Dadu bölgesi emniyet müdürü Usman Ghani, birkaç saat sonra 200 kişi civarında bir grubun karakolu basarak adamı dışarı çıkardığını ve ateşe verdiğini ifade etti.
 
Araştırma ve Güvenlik Çalışmaları Merkezi'nin verilerine göre, Pakistan'da 1990 yılından bu yana en az 53 kişi dine hakaretle suçlanarak öldürüldü.
 
Pakistan'da dine hakaret idamlık bir suç ancak yasalarda tam olarak tanımlanmamış. Mahkemelik olan vakalarda avukatlar, kendileri de dine hakaretle suçlanmaktan endişe ettikleri için çoğu zaman zanlıların lehine kanıtları savunmaktan kaçınıyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com