Kur'an yakanlar belli oldu!

Kur'an yakanlar belli oldu!
Yüzlerce Kur'an'ı yakanlar belli oldu.

Amerikalı askeri soruşturmacıların, Afganistan'daki bir Amerikan üssünde Kur'an-ı Kerim ve diğer dini kitapların yakılmasıyla ilgili beş Amerikan askerinin kimliğini tespit ettikleri bildirildi.

Washington Post gazetesinin haberinde, Afganistan'da bulunan soruşturmacılara göre, bu askerlerin, "aşırı dincilerin mesajları ve yazılarını içerdiği" gerekçesiyle, Kur'an-ı Kerim'leri Bagram üssündeki gözaltı merkezinden aldıkları, kitapların daha sonra saklanmak üzere bir büroya yerleştirildiği, ancak kitapların buradan atılmak amacıyla alınarak üssün çöplüğüne götürüldüğü, burada yakıldığı belirtildi.

KINAMA CEZASI VERİLECEK
Askeri yetkililere göre, bu askerlere "kınama cezası verileceği", ancak isimlerinin açıklanmasının beklenmediği belirtildi. Bir yetkili, bu askerlere rütbe düşürme cezası verilebileceğini söyledi.

OBAMA DA ÖZÜR DİLEDİ
Bagram üssü yakınlarındaki bir gözaltı merkezinin kütüphanesinde bulunan Kur'an-ı Kerim ve diğer dini kitapların aşırı dincilerin mesajları ve yazılarını içerdiği gerekçesiyle yakılmasının ardından ABD Başkanı Barack Obama ve Savunma Bakanı Leon Panetta, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'den özür dilemişti. Ülke genelinde yapılan protesto gösterilerinde 30 kadar kişi yaşamını yitirdi, 200 kişi yaralandı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com