Kurayla işten çıkarma!

Kurayla işten çıkarma!
Milas-Bodrum Havalimanı’nda güvenliği sağlayan güvenlik şirketi personel sayısını ilginç bir yöntemle azalttı.

Milas-Bodrum Havalimanı’nda görev yapan 180 güvenlik görevlisinden 80’nin işine son verildi. İşten çıkarılacak ve devam edecek olan isimlerin belirlenmesi amacıyla da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı.İ

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik önlemleri alınan salonda toplanan güvenlik görevlilerine, firma sahibi İbrahim Bengi bilgi verdi. Bengi, “Gönül bu şekilde karşılaşmayı istemezdi. Sizlerin şuanda çok zor anlar yaşadığınızı biliyorum. Ama ben sadece Milas’ta iş yapmıyorum. Türkiye’nin birçok yerinde firmamız faaliyetlerini sürdürüyor. Firmamızda çalışacak personeli belirlerken eğer başvurular yoğunsa kurayla alımları yapıp, kurayla işlerine son veriyoruz. Bugün de yolumuza devam edeceğimiz veya yollarımızı ayırmak zorunda kalacağımız isimleri kurayla belirleyeceğiz. 4 yıllık süreçte sizlerle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hepiniz aslanlar gibi görevinizi yaptınız. Milas-Bodrum Havalimanı’nı çok iyi korudunuz. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da bunu fark etti ve söyledi" dedi.
 
DEVLET İSTEDİ
 
İşçi çıkarmak zorunda olduğu için çok üzgün olduğunu belirten İbrahim Bengi, "Bizler devletle çalışan taşeron firmalarız. Devlet havaalanında personel sayısının 80 kişi azaltılmasını istedi. Bugün 80 kişi işsiz kalacak ama yaklaşık 3 ay sonra 30 kişiyi yeniden işe alacağızö dedi. İşlerine son verilen kişilerin her türlü haklarının ödeneceğini kaydeden Bengi, “Özlük hakları ve kıdem tazminatları 6 ay içerisinde faiziyle ödenecek. İş çıkışları nedeniyle gerçekten ben de çok üzgünüm. Tüm yetkililerle de görüştüm ama alınan bir karar var. Benim sizlerle bir sorunum bir rahatsızlığım yok" dedi.
 
İTİRAZLAR
 
İbrahim Bengi yaptığı açıklamaların ardından salonda bulunanlara söz verdi. Söz alan güvenlik emekçileri, kıdem tazminatları ödemesi konusundaki tereddütlerini dile getirdi. Bazı güvenlikçiler ise kura çekilmesini tepki göstererek, çalıştığı süre içinde ihtar alan ve hakkında rapor tutulan kişilerin öncelikle işten çıkarılması gerektiğini ifade etti ve kuranın adaletsiz olacağını savundu.
 
Yapılan konuşmalar ve açıklamaların ardından noter huzurunda kura çekimleri yapıldı. Kuraya 5 güvenlik amiri hariç 175 kişi dahil edildi. Milas 1. Noteri huzurunda yapılan kura ile işe devam edeceklerin isimleri çekildi. Adları okunan güvenlikçiler, buruk bir sevinç yaşadı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com