Kurbanlıklar 400-500 TL'ye İnecek!

Kurbanlıklar 400-500 TL'ye İnecek!
Adana Kasaplar ve Tavuk, Balık Eti Satıcıları, Et ve Et Ürünleri Şarkütericileri Esnaf Odası Başkanı Murat Yağmur, vatandaşları kurbanlık hayvan alımı için acele etmemeleri konusunda uyardı...

Başkan Murat Yağmur, Arjantin ve Arnavutluk'tan 600 bin küçükbaş hayvan getirileceğini müjdelerken, Kurban Bayramı'nda kurbanlık koyun fiyatlarının yarıya düşeceğini bildirdi.

Geçtiğimiz süreçte, özellikle Güneydoğu ve Doğu illerinde yetiştirilen küçükbaş hayvanların besiye çekilmesiyle birlikte piyasada et fiyatlarının yükselişe geçtiğine dikkat çeken Başkan Yağmur, hükümetin yerinde aldığı kararlar üzerine piyasalarda fiyatların süratle aşağıya inmeye başladığını belirtti.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın çalışmaları sonucu, Türkiye Kasaplar Federasyonu'nun da çabalarıyla yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Türkiye'ye Arjantin ve Arnavutluk'tan 600 bin küçükbaş hayvan ithalatı yapılacağını ifade eden Yağmur şöyle dedi: "Hükümet bu meseleye, esnaf ve vatandaşlarımız adına gereken hassasiyeti gösteriyor. Federasyonumuz da, hükümet yetkilileriyle birlikte yakında Arjantin'e giderek ithal edilecek küçükbaş hayvanları yerinde görecek. Yakın zamanda da küçükbaş hayvanlar, gemilerle ülkemize getirilecek. Kurban Bayramı öncesi et fiyatları 10.05 TL iken şu anda 8.05 TL'ye düştü. İthal hayvanların gelişiyle fiyatların 6.00 - 6.50 TL'ye ineceğini tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımız kurbanlık hayvan almakta acele etmesinler. Zaten Kurban Bayramı'na yakın süreçte Kasaplar Odası olarak kilo bazında satış fiyatlarını açıklayacağız. Kurban Bayramı'nda kurbanlık koyun fiyatları 400 - 500 TL'ye inecek."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com