Kurbanlıklar cep yakıyor

Kurbanlıklar cep yakıyor
Kütahya Simav'da şap hastalığı nedeniyle uygulanan karantina uygulamasının bugünden itibaren kaldırılmasının ardından 55 gün sonra ilk kez kurulan hayvan pazarında görücüye çıkarılan kurbanlıkların fiyatları cep yaktı.

İlçede kurulan hayvan pazarında büyükbaş hayvanlar 3 ile 7 bin TL arasında, küçükbaş hayvanlar ise 500 ile 1000 lira arasında alıcı buluyor.
Kurbanlık alışverişini son güne bırakmak istemeyen ve hayvanını erken almak isteyen vatandaşlar, pazarda yüksek fiyatlarla karşılaşınca elleri boş olarak evlerine dönmek zorunda kaldı.
Ekonomik durumu iyi olanlar kurbanlık hayvanlarını şimdiden alırken, asgari ücretle çalışan bazı vatandaşlar bu sene de kurban kesemeyeceklerini, aldıkları paranın geçimlerine bile yetmediğini ifade ettiler.
Fiyat artışlarının sebebinin ülke genelinde hayvan sayısının az, talebin çok olmasından kaynaklandığını söyleyen satıcılar, Kurban Bayramı'nın iyice yaklaşmasıyla hayvan fiyatlarının tavan yapabileceğini ve üreticinin bayrama bir ay kala kurbanlıklarını elinden çıkardığını bildirdi.
Simavlı besiciler, bayramın son günlerine doğru vatandaşların kurbanlıklara daha fazla para ödemesinin gündemde olduğunu bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com