"Kürdistan ilan etti" Hack'ı yedi

"Kürdistan ilan etti" Hack'ı yedi
Zenith adlı Alman strateji ve politika dergisi geçtiğimiz hafta Temmuz-Ağustos sayısında kapağında yer verdiği turistik Kürdistan haritası nedeniyle hackerlerin saldırısına uğradı.

KAPAK, KONUŞTURDU

ANF’de yer alan bilgiye göre, Zenith'in genel yayın yönetmeni Daniel Gerlach, beklenmedik bir ilgiyle karşılaştıklarını söyledi. Derginin daha çıktığı ilk gün yoğun bir ilgi gördüğünü belirten Gerlach, internet sayfalarının ise hacker saldırısına uğradığını bildirdi. 

İslam dünyası ve Ortadoğu ülkelerindeki siyasi, kültürel, ekonomik ve toplumsal konuları inceleyen Zenith dergisinin son sayısında Kürdistan dosyasına yer verilmişti. Alman dergisi "Kürtler Arap baharının kazananları mı?" sorusunu yöneltip, kapağına Erzurum ve Gaziantep’i de içine alan tam bir “Turistik Kürdistan” haritası yerleştirmişti. Haritada tarihi turistik bölgeler, balon seyahati, develer, uçaklar, ormanlık bölgeler, göl ve akarsu çizimleri turistik broşür esprisiyle yeralmıştı. 

Kürdistan ile ilgili araştırma ve analiz yazılarına 30 sayfa ayıran dergi aralarında Ortadoğu uzmanlarından Udo Steinbach'ın da bulunduğu çok sayıda akademisyen tarafından kaleme alınan yazılarda Kürtlerin statüsünün önlemez şekilde geliştiği iddia edildi. 

İLGİ BİZİ ŞAŞIRTTI 

Zenith'in genel yayın yönetmeni Daniel Gerlach, Die Welt gazetesine aldıkları tepkilere ilişkin bilgiler verirken, son sayılarının daha çıkmadan yaptıkları Kürdistan kapağının hızlı bir şekilde sosyal medya üzerinde yayıldığını ve bu durumun kendilerini şaşırttığını söyledi. 
Aynı şekilde dergi merkezlerine de çok sayıda ziyaretçinin gelmeye başladığını belirten Gerlach, Kürdistan konusuna “tarafsız” yaklaştıklarını iddia etti. Derginin yöneticisi, internet sitelerinin ise Türkiye merkezli hacker saldırılarına uğradığını ve bunu Alman güvenlik birimlerine bildirdiklerini söyledi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com