Kurdun ısırdığı hayvanlar itlaf edildi

Kurdun ısırdığı  hayvanlar itlaf edildi
Kütahya'nın Simav ilçesinde, 10 gün önce saldırdığı kadınlardan birinin ölümüne, diğerinin yaralanmasına yol açan ve kuduz olduğu belirlenen kurdun

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 10 gün önce saldırdığı kadınlardan birinin ölümüne, diğerinin yaralanmasına yol açan ve kuduz olduğu belirlenen kurdun saldırısına uğrayan 7 büyükbaş hayvan ve 2 köpek itlaf edildi.
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurdun kuduz olduğunun avcılar tarafından vurulup itlaf edildikten sonra laboratuvar incelemesiyle anlaşıldığını söyledi.
İlçe Tarım Müdürlüğü uzmanlarının, kurdun saldırdığı 7 büyükbaş hayvan ve 2 köpeği iğneyle zehirli ilaç enjekte ederek itlaf ettiğini belirten Ünal, ''İtlaf edilen hayvanlar, olayın yaşandığı Çulhalar köyünün dışında ormanlık bir arazide iş makineleriyle açılan derin bir çukura kireçlendikten sonra özel giysili uzmanlar tarafından gömüldü'' dedi.
Ünal, karantina önlemlerinin Çulhalar, Evciler ve Sünnetçiler köylerinde devam ettiğini anımsatarak, bu köye hayvan giriş ve çıkışlarının yasak olduğunu anlattı.
Halkın kuduz hastalığına karşı bilgilendirilmesi amacıyla bölgede broşürler dağıtıldığını ve sağlık ekiplerince bilgilendirme faaliyetlerinin sürdürüldüğünü belirten Ünal, vatandaşlardan karantina tedbirlerine uymalarını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com