Kürecik Radarı İsrail için mi kuruldu?

Kürecik Radarı İsrail için mi kuruldu?
Tecrübeli yazar Melih Aşık Milliyet'teki köşesinde 'Patriot oyunları' isimli bir yazı kaleme aldı...

Melih Aşık bugünkü yazısında, uzun zamandır gündemi meşgul eden Patriot savunma sistemlerinin Türkiye'ye geliş amacının olası bir Suriye saldırısına karşı Türkiye'yi korumak değil, İran'ın saldırılarından İsrail'i korumak olduğunu dile getirdi ve patriotların özelliklerine ve menzillerine dikkat çekti.

İşte Aşık'ın yazısından satırbaşları...

Patriotların yerleştirileceği üç nokta belli oldu... Başbakan’ın açıkladığına göre Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adana... Patriotlar ne için geldi? Masum halkı Suriye’nin füzelerinden korumak için değil mi? Emin misiniz?

Patriot PAC 3’lerin menzili ne kadar biliyor musunuz? Füzelere karşı sadece 20 kilometre... Bu bilgiyi “Gazeteci. TV” adlı internet sitesinde Tuncer Bahçıvan yazdı. PAC 2’nin menzili 160 kilometre ama örneğin Almanya’dan gelenler PAC 3...

Bu füzeler ancak bir askeri üssü ya da bir şehir merkezini koruyabilir.

Kahramanmaraş’a yerleştirilccek olanların İran saldırısına karşı hemen yanıbaşındaki Kürecik radar üssünü, Adana’ya yerleştirilecek olanların da İncirlik üssünü korumaya yönelik olacağı açık... Hatay, Şanlı Urfa gibi iller ile tüm diğer sınır bölgelerinde yaşayanlar yine korumasız kalıyor.

...

Haliç’in ışıltısı!

Haliç’te Galata ve Unkapanı köprüleri arasındaki Haliç Metro Köprüsü bitime doğru ilerliyor. İşlenen şehir cinayeti daha bir görünür oluyor. Neredeyse Boğaziçi köprüsü iriliğinde bir demir kitle Haliç’e oturtuluyor. Köprü bitince Haliç’e bakanlar sadece o demir perde gibi köprüyü görecek... Köprü dediğimiz de bir hilkat garibesi... Hem ayaklı, hem asma köprü. Metro istasyonu köprünün tam ortasında.. Metrodan inenler veya binecek olanlar en az 500 metre yürümek zorundalar... Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın çizimini yaptığı bu köprüyü engellemek için UNESCO çok uğraştı. Sadece köprünün boynuzlarını biraz kısaltabildi. Ama ne gam.. Türk halkı hiç mi hiç oralı değil.

...

Oku!

Eski bir Milliyet mensubu olan Serhan Asker haftada bir Hürriyet’te spor yazıları yazıyor... Onu dinliyoruz:

- Barcelona’lı yıldız İniesta ile kamp yaptıkları otelde karşılaşmıştım. Bir bavulu sadece kitapları içindi. Şaşkınlığımı görünce, “Benimki de birşey mi? Puyol burada olsaydı yanında kütüphanesi olurdu” dedi.

Arjantin Independiente’nin Teknik Direktörü Burruchaga, oyuncuları okumaya kendisinin zorladığını anlatmıştı. Peki, bunun bir faydasını görüyor musunuz, sorusuna, üç yıldır en az sarı ve kırmızı kart gören takım biziz, okuyan futbolcu itirazın bir anlamı olmadığını biliyor, yanıtını vermişti.

...

Şirince

Kıyamet günü nedeniyle atılan tweetlerin en iyileri:

Ayşe Kocakaya:

“21 Aralıkta Şirince’ye gitmeyeceğim. Evimde duracağım. Riski severim ve çok maceraperestim. Ah beni çılgın beni.”

Tolga:

“22 Aralık sabahı Şirince’den dönenler için ölü taklidi yapalım, sevinsinler bari gerizekalılar..”
(TOK)

Melih Aşık / Milliyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com