Küreselleşen dünyada barış tomurcukları

Küreselleşen dünyada barış tomurcukları
Kütahya Kadın Platformu Derneğince, çocukların fotoğraflarından oluşan ve savaş ile barışı konu alan sergi, izlenime sunuldu.

 Dernek Başkanı Gül Seçen, Cumhuriyet Caddesi'ndeki Küçük Hamamın yan tarafında kurulan çadırda hazırlanan ''Küreselleşen Dünyada Barış Tomurcukları'' sergisinin açılışında, tarihte kin ve nefretin çözdüğü hiçbir sorun bulunmadığını söyledi.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yanında son dönemde yurt dışındaki Türk okullarında oluşturulan barış havasının, geleceğe umutla bakılmasını sağladığını belirten Seçen, ''Bu sergiyi herkesin paylaşabileceği bir dünya, dirlik ve düzenin devamı, arzulanan hoşgörü dünyası için kendimiz, ülkemiz, bütün dünya için barış temennileriyle hazırladık'' dedi.
Daha sonra serginin açılışı, Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç ve Gül Seçen tarafından birlikte kurdele kesilerek yapıldı.
Kılıç, Kütahya İşadamları Derneği (KÜTİAD) Başkanı Mehmet Ceylan ve diğer davetliler, açılışın ardından sergideki fotoğrafları inceledi.
Sergide, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarından zarar gören çocuklarla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çeşitli ülkelerden Türkiye'ye gelen öğrencilerin görüntülerinin yer aldığı yaklaşık 60 fotoğraf yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com