Kursiyerler sertifika aldı

Kursiyerler sertifika aldı
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İŞ-KUR işbirliğinde hazırlanan istihdam garantili satış pazarlama eğitim programını başarıyla tamamlayanlara sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) ile İŞ-KUR işbirliğinde hazırlanan istihdam garantili satış pazarlama eğitim programını başarıyla tamamlayanlara sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı.
UTSO toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde kursiyerlere sertifikaları Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ile Türkiye İş Kurumu İl Müdür Vekili Emin Gahraman tarafından verildi. İstihdama yönelik eğitimlerin devam edeceğini bildiren Mustafa Kuvvet 50 kursiyerin sertifika aldığını bildirdi.
Eğitim programına 98 kişinin başvurduğunu ancak 50 kursiyerin kabul edildiğini de bildiren Mustafa Kuvvet, “İşverenleri kalifiye personel sahibi yaparken iş arayanları da iş sahibi yapmayı amaçlayan programa firmalardan 96 personel talep edilirken, 98 kişi eğitim alarak iş sahibi olmak için başvuru yaptı. Başvurular arasından 50 kişi seçilerek kursa katılmaya hak kazandı.
Hizmeti ya da ürünü üretmekten çok satabilmenin önemli olduğu günümüzde hem bu konuda yetişmiş personele olan ihtiyacı karşılamak hem de istihdama katkı sağlamak amacıyla açtığımız kurs programı süresince, kursiyerlerimiz kursa geldikleri gün başına 15 TL günlük ücret alırken, sağlık sigortaları yapıldı. Aynı zamanda kursu bitirdiklerinde de işleri hazır. İşverenlerimizde, kursu bitiren kursiyerleri istihdam ettiği takdirde 42 ay boyunca SSK İşveren Payını ödemeyecekler. Bu tarz programlara ve eğitime oda olarak önem veriyoruz. İşverenlerimizin talepleri doğrultusunda programlarımıza devam edeceğiz” dedi. Türkiye İş Kurumu İl Müdür Vekili Emin Gahraman ise yaptığı konuşmada “Kursiyerlerimiz eğitimde aldıkları teorik bilgileri iş yerlerinde pratiğe dökecekler. Başarılı birer satış elemanı olmalarını istiyoruz. Bundan sonrada Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğimiz devam edecek” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com