Kürt Dili ve Edebiyetı bölümü açıldı

Kürt Dili ve Edebiyetı bölümü açıldı
Prof. Dr. Kadri Yıldırım, makamında yaptığı açıklamada, daha önce enstitü bünyesinde yüksek lisans düzeyinde eğitim verdiklerini hatırlattı.

Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım, makamında yaptığı açıklamada, daha önce enstitü bünyesinde yüksek lisans düzeyinde eğitim verdiklerini hatırlattı.
 
Kürt Dili ve Edebiyat Bölümü'ne öğrenci alımına ilişkin kararlarının YÖK tarafından kabul edilip onaylandığını anlatan Yıldırım, ''YÖK tarafından bize bu çerçevede ek kontenjan ile 20 kişilik bir öğrenci sayısı verildi. YÖK'ün daha önce enstitü adını Yaşayan Diller olarak vermesi kamuoyunda soğuk karşılanmıştı. Ama biz bu isme takılmadan içeriğini doldurmaya gayret ederek büyük bir mesafe aldık. Geçen yıl ve bu yıl aldığımız yüksek lisans öğrencileri bunun kanıtıdır. Bizim asıl bayramımız 4 yıllık lisans bölümünün açılmasıdır'' dedi.
 
Bölümün önündeki en büyük sorunun ders kitapları olduğunu ifade eden Yıldırım, bu kapsamda ders kitaplarını kendisinin hazırladığını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com