Kürt Meselesi Dış Güçlerin Eseri

Kürt Meselesi Dış Güçlerin Eseri
Millet Partisi Kütahya İl Teşkilatı 8. olağan kurultayı, 31 Ocak Pazar günü Kütahya Metem Tesisleri salonunda gerçekleştirildi. Kurultaya konuşma yapan Doğansoy Kürt Meselesinin dış güçlerin isteği doğrultusunda geliştiğini iddia etti.

Millet Partisi Kütahya İl Teşkilatı 8. olağan kurultayı, 31 Ocak Pazar günü Kütahya Metem Tesisleri salonunda gerçekleştirildi. Kurultaya konuşma yapan Doğansoy Kürt Meselesinin dış güçlerin isteği doğrultusunda geliştiğini iddia etti.
Millet Partisi Kütahya İl Başkanı H.Avni Doğansoy yaptığı konuşmada, medyanın olumsuz tavırlarını ele alarak her gün yüzlerce dizinin, haberlarin, magazinlerin evlere televizyon yoluyla girdiğine dikkat çekerek bu bilgilerin aile ve çocukları için büyük tehlike olduğunu söyledi. Evlere giren bu olumsuz bilgilerin ise ebeveylerin ve çocukların bilinç altına yerleşerek bireyi ve toplumu olumsuz yönde etkilemekte olduğunu savundu.
Doğansoy, böylesine her türlü izin birbirine karıştığı ülkede Millet Partisi ve onun Genel Başkanı, Aykut Edibali; fikirlerinin Türkiye'ye ışık saçacağını belirtip bu tip olumsuzlıklara partililer olarak izin vemeyeceklerinin de altını çizdi. Millet Partisinin amacının siyaseti akıl, bilim ve ahlak temelleri üzerinde yeniden inşa etmek olduğunu belirten Doğansoy bu amaç doğrultusunda insanlara görev ve sorumluluklarını hatırlatarak işe başlayacaklarını söyledi.
Doğansoy; ''Çünkü dünyayı değiştiren, güzelleştiren, insan hayatını daha anlamlı kılan ve kolaylaştıran bir yaşam tarzını gerçekleştirebilecek olan insandır.'' dedi.
Türk siyasetinin, büyük bir değişim geçirmeye, inkılâp çapında bir dönüşümü yapmaya mecbur olduğunu belirterek, bu projeninde ancak millet desteği ile sağlanacağını vurguladı. Yıllardan beri devletin ve milletin başına bela olan, binlerce insanın ölmesine sebep olan etnik bölücü terörde; Türkiye'nin önüne 'Kürt dosyası' ismiyle sürülen Batı'nın siyaset ve diplomasisinin asırlardan beri üzerinde çalıştığı ve uygun dönemlerde öne sürdüğü Türkiye'yi zayıflatma ve parçalama hayalinin bir parçası olduğunu idda etti.
Avni Doğansoy Kürt meselesinin ismi değiştirilerek farklı biçimde milletin önüne sürülmesine dış güçleerin etkili olduğunu söyleyerek konsuşamsın şöyle devam etti: ''Türkiye'nin en önemli meselesi diye sunulan operasyonun, adının önce; buram buram bölücülük kokan Kürt açılımı gibi bir kelamla başlayıp sonra, demokratik açılım ve sonunda Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi olarak anılması, kısa sayılabilecek bir süre içinde o isimden bu isme savrulması aklın alacağı bir şey değildir.''
Son olarak milletin bu tür oyunlara gelememesi gerektiğini belirten Doğansoy, vatandaşların yılardan beri bir birleriye kardeşlik duygularıyala bağlı olduğunu bu bölücü hareketlere gerek olmadığını ifade etti. (M.AKSU)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com