Kürt Partisini defterden sildi!

Kürt Partisini defterden sildi!
Başbakan Erdoğan'ın, terör konusunda eleştirdiği BDP bayramlaşma programına alınmayacak...

Sadece bayramda değil, yeni anayasa çalışmaları için yapılacak görüşmelerde de, BDP'den randevu istenmeyecek. Parti kurmaylarına göre, BDP'nin Meclis'te yemin etmek ve terörle arasında mesafe koymak için adım atması beklenecek.

AK PARTİ, BDP İLE BAYRAMLAŞMAYACAK
Başbakan Erdoğan'ın BDP'ye yönelik sert tepkisinin ardından, AK Parti BDP ile bayramlaşmama kararı da aldı. Gerekçe, BDP'nin terörle arasına mesafe koymaması. Geçen yıl AK Parti ile BDP arasında yaşanan bayramlaşma görüntüleri bu kez olmayacak.

AK Parti, BDP'ye dönük tepkisini sadece bayramlaşmayarak göstermeyecek. Bundan sonra randevu istenmesi veya verilmesi de düşünülmüyor. Yeni anaya için liderlere mektup yazmaya hazırlanan başbakan Erdoğan'ın, "terörle arasına mesafe koymadığı ve Meclis'te yemin etmediği" gerekçesiyle BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş'a mektup göndermeyecek.

CEMİL ÇİÇEK KOMİSYON İÇİN ÇAĞRI YAPMAYACAK
Siyasi kulislere göre, aynı tepkiyi Meclis Başkanı Cemil Çiçek'te gösterecek. BDP yemin etmezse Meclis Başkanı Çiçek, Demirtaş'ı ziyaret etmeyecek ve yeni anayasa çalışmaları için oluşturulacak olan uzlaşma komisyonu için çağrı yapmayacak.

AK Parti kulislerine göre, BDP ile kurulacak temas onların adım atmasına göre şekillenecek. Parti kurmayları arasında "BDP kendisinden beklenen ağırlığı ortaya koyamadı. Süreç içinde aktif rol oynayamadı. Meclis'e gelmeseler de olur" görüşünü dile getirenler de var.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com