Kürt siyasetçileri ne düşünüyor!

Kürt siyasetçileri ne düşünüyor!
Kürt Siyasal hareketinin BDP dışında kalan diğer iki partisi, KADEP ve HAK-PAR, son dönede yaşan terör olaylar hakkında ne düşünüyor?

elmahaber-Uğur Duyan

Bağımsızların başarılı bir siyasi tatktik izleyerek, 12 Eylül Darbesi'nin yüzde on barajını anlamsız kılmayı başardı.

Sol sosylaistlerin, ortodoks Marksistler, hatta liberal solcuların dahi oyuna talib olarak kendisine Türkiye solundan kimi öncü motifleri de dahil eden BDP, aynı zamanda KADEP ve HAK-PAR gibi Kürt siyasal hareketinin diğer oluşumlarının deseteğini arkasına alkarak bu başarıya ulaştı.

BDP'nin Meclis'e girek yemin boyukotunu sonlardıracağı şu günlerde Türkiye'deki diğer iki Kürt partisi, HAK-PAR ve KADEP, son dönemlerde yükselişe geçen sivillere yönelik terör eylemleri hakkında ne düşünüyor.

İşte bunun cevabı,

HAK-PAR GENEL BAŞKAN YARDIMCISI FEHMİ DEMİR

HAK-PAR Genel başkan yardımcısı Fehmi Demir, "son günlerde TAK adında bir örgüt çıktı kimdir bu, kimleri diyırki bu PKK ile bağıntılıdır, ondan emir alır, PKK'nın çıkıp açıklamada bulunması gerekir" dedi.

KADEP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ ŞERAFFETİN ELÇİ

Bağımsızlar bloğunun güçlü isimlerinden Kürt siyasetin eski isimlerinde KADEP Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, "son dönmde yaşana olayalrı tasvip etmemiz mümkün değil"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com