Kurtarma Rezaleti!

Kurtarma Rezaleti!
İtfaiye merdiveni yetişmedi, anne ve çocuğu 6. katta mahsur kaldı..

Kars'ta 6 katlı binada yangın çıktı, itfaiye merdiveninin 6. kata ulaşamaması üzerine apartmanın son katında 9 aylık bebeği Arda ile mahsur kalan anne Yekta Akdaş, ölüm tehlikesi atlattı. Eşi ve bebeğinin kurtarılmasını izleyen baba sinir ise krizi geçirdi. Olay yerine gelen Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, bu eksikliğin giderileceğini söyledi.

Kars Hükümet Konağı karşısındaki 6 katlı binanın asansör sisteminden çıktığı sanılan yangın kısa sürede tüm binayı sardı. Binada mahsur kalan ve dumandan etkilenen aileler hemen kendilerini balkonlara attı. Yangın yerine gelen itfaiye ekipleri bir yandan alev alan asansöre müdahale ederken diğer taraftan da gaz maskeleriyle binaya girip aileleri tahliye etmeye başladı. Bu sırada itfaiye aracının merdiveni kısa olması nedeniyle apartmanın çatı katında mahsur kalan anne ve bebeğine ulaşamayınca vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Balkonda kucağında 9 aylık bebeği Arda ile kurtarılmayı bekleyen anne Yekta Akdaş, bir yandan da aşağıda bulunan eşi Metin Akdaş'la cep telefonu ile konuşarak teselli bulduğu görüldü. Baba Metin Akdaş da bir türlü kurtarılamayan eşi ve çocuğunun çaresizliğini görünce sinir krizi geçirdi.

Çatıdaki anne ve merdiven ile kurtarılamayacağını anlayan itfaiye ekipleri, apartmanın elektriklerini kesti ve asansörün kapısını balta ile kırarak yangına müdahalede bulundu. Ekipler üst katlara çıkarak burada mahsur kalan aileler ile anne Akdaş ve bebeği Arda'yı kurtardı. Minik bebek Arda, annesi ve dumandan etkilenen diğer apartman sakinleri ambulansa hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, en kısa zamanda daha büyük bir itfaiye merdiveninin alınacağını söyledi.

Kurtarma çalışmaları sırasında canla başla çalışan ve kendilerini tehlikeye atarak, kimsenin burnu bile kanamadan herkesi kurtaran itfaiye erleri ise vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com