Kürtçe Anadil Olacak!

Kürtçe Anadil Olacak!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır'da Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle yaptığı kahvaltılı toplantıda “Anadil bir hak ve bu hak tanınacak” dediği ortaya çıktı...

2010'un son iki gününü geçirmek üzere gittiği Diyarbakır'da büyük ilgi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileriyle yaptığı kahvaltılı toplantıda “Anadil bir hak ve bu hak tanınacak” dediği anlaşıldı. Gül bu güvenceyi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu'nun “Tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet” vurgusunun yapıldığı son MGK bildirisine gösterdiği tepki üzerine verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30-31 Aralık 2010 tarihleri arasında Diyarbakır'a giderek, Valilik ve Garnizon Komutanlığı'nın ötesinde, BDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Organize Sanayi Bölgesi, Dicle Üniversitesi, DİMER Mermer Fabrikası ve STK temsilcilerini ziyaret ederek, Kürt sorununun demokratik çözümüne ilişkin önemli mesajlar verdi. Gül'ün bu ziyareti MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından sert bir dille eleştirilirken, Kürt cephesinde olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi.

Günlerce konuşulan Gül'ün Diyarbakır ziyaretinde ilginç bir olayın yaşandığı açığa çıktı. Gül'ün 31 aralıkta STK temsilcileriyle yaptığı kahvaltılı toplantıda son MGK bildirisi eleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com