Kurtlar Vadisi artık absürt komedi

Kurtlar Vadisi artık absürt komedi
11. sezonun ilk bölümü ATV'de izleyici ile buluşan Kurtlar Vadisi Pusu, kimseyi şaşırtmadı. Polat Alemdar bir kez daha 'ölemedi'...

Kurtlar Vadisi, on bir yıldır Türk televizyonlarında pek çok tartışmaya konu olan, izleyici kitlesi geniş bir yapım. Türkiye'nin siyasi gündemini, hükümet yanlısı bir kurgu ile işleyen dizi, basiretsiz senaryosu ile artık iyice dalga konusu olmaya başladı.

İzleyicisini tabir-i caizse 'saf' yerine koyan Kurtlar Vadisi, ilk bölümlerinde başlayan estetik operasyon ile bir başkasına dönüşme 'komedi'sini tüm ciddiyetiyle uygulayarak zaten bizce mimlenmişti. 

Baş kahramanımız Polat Alemdar'ın neredeyse her sezon ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalması, izleyiciyi kahramanlarının öldüğüne inandırması ve ardından mucizevi bir şekilde hayata döndürmesi artık kabak tadı verdi. Dizi, bu mantığa aykırı senaryoları ile akıllara dünyaca ünlü çizgi dizi South Park'ın ölüp dirilmeleriyle meşhur karakteri Kenny Mccormick'i getirdi. 

Sosyal medyada da geyik konusu olan Polat Alemdar ve ölüp ölüp dirilmeleri, dizinin zaten yerlerde olan inandırıcılığı 0-7 yaş aralığına indirgiyor. 

Pana Film ve Kurtlar Vadisi Pusu senaristleri, kendilerini inandırııcı olduğunda nasıl inandırdıklarına akıl erdiremediğimiz senaryo ve yapımlarıyla sadece bugünün değil pek çok günün medyada kaybedeni olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Nasıl olsa dizinin ömrü ümitsiz bir şekilde sona ermiyor... Biz daha çok 'Polat Alemdar yine ölemedi.' haberi yaparız.

Son olarak, eğer amaçları absürt komedi çekmek ise gayet başarılılar.

(DSÖ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com