"Kürtler Kucağımıza Oturacak" Dedi İşte Şahitlerim

"Kürtler Kucağımıza Oturacak" Dedi İşte Şahitlerim
Tartışmaların odağındaki isim olayın şahitlerinin isimlerini tek tek vermeye hazır olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in 'Kucak krizi' haberine karşı ayetli açıklama yapmasından sonra haberin kaynağı olan 'Bizim Kocaeli' gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Güngör Arslan, olayın şahitlerinin isimlerini vermeye hazır olduğunu söyledi. Bugünkü köşe yazısında Arslan, ayetlerle savunma yapan Güneş'in çaresizlikten bu yönteme başvurduğunu belirtti. Arslan, yargı önünde şahitleri göstereceğini,CHPGenel Merkezi'nin de şahitleri sorması durumunda isimleri tek tek vereceğini kaydetti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, geçen hafta Kocaeli'nde parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, "Kürtler eninde sonunda bizim kucağımıza oturacak" dediği iddia ediliyor. Tepkiler üzerine Güneş, yazılanları yalanladı. Son olarak Parti Genel Merkezi'nde açıklama yapan Güneş, savunmasını Kur'an-ı Kerim'den ayetlerle güçlendirdi. Nur Suresi'nin 15. ayetinde, 'O durumda siz iftirayı dillerinizde aktardınız ve hakkında bilginiz olmayan şeyi ağzınızla söylediniz ve bunu kolay sandınız; oysa o Allah katında çok büyük bir suçtur.' denildiğine işaret ederek, bu iddiaya itibar eden herkesi özre davet etti. Güneş, "Gelip özür dileyecekler benden. Halkımızdan da özür dileyecekler, Kürt kökenli yurttaşlarımdan da. Yaptıklarından da Cenab-ı Hak karşısında tövbe edecekler." şeklinde konuşmuştu. Güneş, yapılan haberin iftira olduğunu belirterek, dava açacağını söylemişti.

Yeni Şafak gazetesinin manşetine taşıdığı skandal haberin kaynağı olan 'Bizim Kocaeli' gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Güngör Arslan, 'Bunların hesabını vereceksin' başlığı altında bir yazı kaleme aldı. Arslan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Güneş'in söylediklerinin hesabını yargı ve kamuoyu karşısında vereceğini yazdı. Kürt kökenli vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Güneş'in korktuğunu belirten Arslan, CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın korktuğundan dolayı ayetlere sarıldığını savundu. Arslan, "Bu güne kadar senin bir ayeti ağzına aldığını, dini bir kelimeyi telaffuz ettiğini hiç duymadık. Ama bakıyorum da şimdi ne yapacağını bilmez halde telaştan, korkudan ayetlere sığınmaya başladın." ifadelerine yer verdi. 'Ama bu işten bu kadar kolay kurtulamayacaksın' diyen Arslan, şahitlerinin olduğunu, bunları köşe yazısında deşifre etmeyeceğini, ancak şahitleri yargı önünde göstereceğini dile getirdi. Arslan, CHP Genel Merkezi'nin bu konuda bilgisine başvurması durumunda bu kişilerin isimlerini onlara da verebileceğinin altını çizdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com