Kurtuluş Coşkusu...

Kurtuluş Coşkusu...
Uşak'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalar, Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın tebrikleri kabulüyle devam etti.

Uşak'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalar, Uşak Valisi Özdemir Çakacak'ın tebrikleri kabulüyle devam etti.
Cumhuriyet Meydanı'nda öğleden sonra düzenlenen kutlama törenine Vali Özdemir Çakacak'ın yanı sıra Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İsmail Özcan, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, Uşak milletvekilleri Mustafa Çetin ve Osman Coşkunoğlu, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Vali Çakacak, Albay Özcan ve Belediye Başkanı Erdoğan, askeri araçla halkı selamlayarak, kurtuluş gününü kutladı. Kentin düşman işgalinden kurtuluşu temsili olarak canlandırıldı. Şiir okunmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, karakteri bağımsızlık ve özgürlük olan Türk milletinin hiçbir dönemde esaret altında kalmadığını, canıyla kanıyla ne pahasına olursa olsun bağımsızlığına kastedenlere gerekli dersi verdiğini söyledi.
Erdoğan konuşmasında şunları söyledi; ''Uşak'ın Ege Bölgesi'ne açılan bir kapıdır ve Kurtuluş savaşı sırasında çok ciddi milli bir mücadele veren illerin başında gelmektedir. Düşman askerlerinin Ege Bölgesi'ne girmemesi için atalarımız bu şanlı toprağı kanlarıyla sulamıştır. Bugün bu güzel vatanda yaşamamıza imkan sağlayan Ulu Önder Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu mücadelede şehit düşmüş ecdadımızı yeniden rahmetle anıyoruz. Onların bıraktığı emaneti en iyi şekilde koruyarak ve hedefleri her zaman ileri olan bir toplum olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz'' dedi.
Konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile siyasi parti liderlerinin kutlama mesajları okundu. Kutlamalar resmi geçit ile sona erdi. Geçit töreninde cirit atları ve milis kadınlar büyük ilgi gördü. Uşak'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıl dönümü kutlamaları yarın Göğem köyündeki Zafer Anıtı ve Aşağıkaracahisar köyündeki Çeçeli Kara Murat'ın mezarında düzenlenecek anma programlarıyla devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com