Kurtuluş’ta ki eylemde vahşet

Kurtuluş’ta ki eylemde vahşet
Gazeteci dövüle dövüle gözaltına alındı

Gezi Parkı eylemlerini takip eden İMC TV editörü Gökhan Biçici polis tarafından  yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

Gökhan Biçici'de her gazeteci gibi mesleğini icra ediyordu ama burası Türkiye. Polis ve AKP hükümeti olaylarda yaşanılanların ortaya çıkmaması için şimdide gazetecilere saldırmaya başladı. Polis gerçeği yazanı, görüntüleyeni fırsat bulduğunda döverek gözaltına alıyor. Gökhan Biçici'yi döverek gözaltına alan polislerde bir nokta dikkatlerden kaçmadı. O polislerin hiçbirinin kaskında numara yazmıyor.

KADIN GAZETECİLERİ DÖVDÜLER

Gazeteciler Eylem Düzyol ile Fulya Atalay, görev başındayken polis saldırısına uğradılar, ağır şekilde dövüldüler.

Düzyol, olayı şöyle anlattı: “İstanbul Pangaltı’da iki saat kadar fotoğraf çektik. Sonra Kurutuluş tarafına geçtik, orada polis saldırdı, biz maskelerimiz olmasına rağmen gazdan çok fazla etkilendik ve bir apartman boşluğuna sığındık. Orada eylemcilerden başka bir genç daha vardı.Polis yanımıza geldi, önce yanımızda oturan genci dövdüler sonra bize saldırdılar. Gazeteci olduğumuzu söyledik ve basın kartlarımızı gösterdik ancak dinlemediler. Yüzümüze vücudumuza vurdular. Beni apartman boşluğundan dışarı attılar, Fulya’yı da yanıma çektim. Dışarıda da vurmaya devam ettiler. Birileri geldi, ‘Onlar gazeteci, bırakın’ deyince küfür ve hakaretler ederek bıraktılar. Dövdükleri diğer çocuğu gözaltına aldılar. Şimdi eve geldik, dışarı çıkamıyoruz. Yarın sabah hemen suç duyurusunda bulunacağız.” Eylem Düzyol, “Gazeteci olduğumuzu bilerek saldırdılar, sabahtan beri o bölgede çalışıyorduk, bizi kaç kez gördüler” dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com