"Kurultayımız demokrasiyi güçlendirecek"

"Kurultayımız demokrasiyi güçlendirecek"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kurultaya saatler kala Sansursuzhaber.com’a özel açıklamalarda bulundu.

SANSÜRSÜZHABER / ÖZEL - Yoğun programının arasında Sansursuzhaber’i geri çevirmeyen CHP Lideri, Kurultayla birlikte oluşacak değişim ve gelişimi işaret etti…

Bu kurultayla CHP’de nasıl bir değişim olacak?

CHP’de kadınlar daha fazla aktif siyasete girecekler. Onların önü açılıyor. Kadın kontenjanını yükseltmeyi düşünüyoruz. Gençler siyasete daha fazla girecekler. Gençlik kotası getiriyoruz. Bununla ilgili önemli değişiklikler var. Bir diğer önemli değişiklik bu kurultayda kabul ettiğimiz yeni tüzükle beraber Türkiye’de demokrasi getirmenin de yolunu açıyoruz. Önce kendi tüzüğümüzü değiştirerek parti içi demokrasiyi güçlendiriyoruz bunun arkasında umuyoruz diğer partiler örnek alır ve Türkiye’de demokrasi de daha fazla güçlenmiş olur.

26 Şubat’ta yapılacak kurultayın basına açık 27 Şubat’ta yapılacak kurultayın basına kapalı olacağı konuşuluyor. CHP’de bir sorun yoksa 27 Şubat neden basına kapalı yapılacak?

İki kurultay da basına açık yapılacak. İkisinde de herhangi bir sorun yok. Arzu edenler gelirler.

Geçtiğimiz günlerde Yurt Gazetesi’nde bir haber vardı. Başbakan ve bakanların kullanacağı tanesi 13 milyon dolardan 5 helikopter siparişi verilmiş. Asgari ücretin 701 lira olduğu Türkiye’de bu anormal bir rakam değil mi sizce?

Yöneticiler kendilerini ülkenin sorunlarında soyutlayıp zevke sefaya düşerlerse bu tablo ortaya çıkar. Bu doğru bir tablo değildir. Ülkede yeteri kadar helikopter de var yeteri kadar uçak da var. Birilerinin konforu için fakir fukaradan topladığımız vergilerle böyle lüks helikopterler almak, bunları bakanlara Başbakanlara tahsil etmek doğru değil.

CHP’nin Mustafa Sarıgül’le ilgili görüşü nedir? Sayın Sarıgül başlattığı Türkiye Değişim Hareketi’nden CHP için vazgeçtiğini söyledi. Sayın Kılıçdaroğlu çok iyi bir rüzgar almıştı dedi...

Sayın Sarıgül başarılı bir Belediye Başkanı. Saygıyla karşılıyoruz. Kendisi partimizin üyesi değil. Kendisinin bir başvurusu da yok şu anda. Dolayısıyla kendisini başarılı bir Belediye Başkanı olarak görüyoruz.

Başvuru yaptığı takdirde bakışınız ne olur?

Onu parti meclisimiz değerlendirecektir. Çünkü Sayın Sarıgül’ün partiye dönmesiyle ilgili karar parti meclisine aittir.

Haber       :  Serap BELOVACIKLI
Fotoğraf   : Şenay ŞAN - Bora TOPRAKCI

Yasal Uyarı : Bu haber, sansursuzhaber.com'un özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kullanılması halinde cezai yaptırım uygulanacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com