"KÜSAD Yılın 365 Günü Sanat Hizmeti Veriyor"

"KÜSAD Yılın 365 Günü Sanat Hizmeti Veriyor"
Kütahya Kültür Sanat Derneği (KÜSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çetintaş, KÜSAD'ın 25'inci yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklama yaptı..

Kütahya Kültür Sanat Derneği (KÜSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çetintaş, dernek olarak sürekli hizmet verdiklerini ve birçok resim sergisine imza attıklarını söyledi. Amatör ressamlarada usta ressamlarada her zaman yardımcı olduklarını vurgulayan Çetintaş, bu işi severek yaptıkları için her zaman mutlu olduklarını da ifade etti.
İl dışındaki birçok resim sergisine de katıldıklarnı dile getiren Çetintaş konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Biz KÜSAD olarak, yaptığımız işten maddi olarak herhangi bir beklenti içinde değiliz. Bu iş gönül işi olduğu için maddiyatan çok maneviyat önem kazanıyor. Biz de maneviyatımızı kullanarak hareket ediyoruz. Ancak buna rağmen bazı durumlarda maddiyat ön plana çıkıyor bu sorunuda üyelerimzin aydiyatları ile karşılamaya çalışıyoruz.' şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kütahya'da KÜSAD olarak birçok ilke imza attıklarını vurgulayan Çetintaş, elede edilen başarıların KÜSAD'ı dahada heyecanlandırdığını özellikle belirtti.
Kütahya Kültür Sanat Derneği (KÜSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çetintaş açıklamasını şöyle sürdürdü:
'Dernkler tarihinde ilk defa biz yaptık prenbisibini, Kütahyamızın tanıtımını birlikte yaptık düsturunu etkinliklerin bir yıl boyu devamlı ve çeşitliliğini herkese aynı ölçüde anlattım ve anlayışla yaklaşımı, sanata kardeşliği, eğitim ve fikir alışverişini kültürde kaynakları ile doğruyu gerçeği bulmayı, Kütahya'yı görmeyi, sevmeyi ve tanımayı hedefleyen, halkımızın ve medyanın savgisi ve taktirini kazanan Kütahya Güzel Sanatlar Derneği 25. kuruluş yıldönümünde Kütahyalıların göstermiş olduğu ilgiden dolayı Kütahyalılara şükran borçlu.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com