Küsad'a Teşekkür!

Küsad'a Teşekkür!
Kültür ve turizm bakanı Ertuğrul Günay, başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın Kütahya mitingine eşi ile birlikte katıldı. İlimizde çeşitli temaslarda bulunan Bakan, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ne de bir ziyarette bulundu. KÜSAD genel koordinatörü

Kültür ve turizm bakanı Ertuğrul Günay, başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın Kütahya mitingine eşi ile birlikte katıldı. İlimizde çeşitli temaslarda bulunan Bakan, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ne de bir ziyarette bulundu. KÜSAD genel koordinatörü ressam Bayram Yıldız tarafından karşılanan bakan Günay, KÜSAD'ın çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.
Kütahyalı ressam Ahmet Yakupoğlu'na Devlet Üstün Hizmet Belgesi verildiğini belirten bakan Ertuğrul Günay, bu belgenin verilmesi için gerekli çalışmalarda bulunan KÜSAD'a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
KÜSAD koordinatörü ressam Bayram Yıldız, bakan Günay'a bu konuda gösterdiği ilgi ve duyarlılıktan dolayı minnettar olduklarını belirtti.
Yıldız, Ahmet Yakupoğlu'na verilen belge ile ilgili yürüttükleri kampanyanın mutabakat metninin ıslak imzalı orijinal metnini de bakana sundu. Bakan Günay ise bu metnin asıl yerinin KÜSAD olduğunu dile getirerek metni iade etti.
Kendi bakanlığında Kütahya'nın kültür ve sanat ortamına ve Kütahyalı sanatçılara desteğin devam edeceğini belirten bakan KÜSAD'dan memnuniyet duyguları ile ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com