Kuşaklı ve Bükülmez El Kaide kuşatmasında

Kuşaklı ve Bükülmez El Kaide kuşatmasında
Suriye’deki operasyonların Türkiye’deki iki önemli merkezi olan Kuşaklı ve Bükülmez köyleri El Kaide terör örgütünün kuşatması altında. Suriye’ye yönelik saldırılar, Türk gazetecilerin girmesine izin verilmeyen bu iki köyden geçilerek yapılıyor.
Müslüman Kardeşler ve El Kaide terör örgütleri Suriye’ye eylem yapmak için Kuşaklı ve Bükülmez köylerinden geçiyorlar. Bu her iki köyde sınır tellerinin hemen dibinde yer alan köyler. Köylüler her akşam 06 Plakalı iki beyaz binek aracın eskortluk yaptığı kamyon ve minibüslerin köye geldiğini ve buradan tel örgüleri aşarak Suriye’ye geçtiklerini anlatıyorlar. Kamyonla silah ve mühimmatın geldiğini, minibüslerle ise kamplarda ve kent merkezlerinde kalan saldırganların taşındığını, burada silah ve mühimmatlarını alarak Suriye’ye geçtikleri söyleniyor. Kamyonlardan indirilen malzemeleri dağıtanların İngilizce konuştuklarını, minibüs ile gelen kişilerin Türkçe ve Arapça konuştuklarını duyduklarını iddia ediyorlar.
 
ASKER SEYREDİYOR
 
Her gün aynı şeyin yaşandığı, bu olayların Askeri birliğin gözü önünde olduğu, sınırı geçtikleri noktanın tel örgüsünün askerler tarafından daha önceden açıldığı ve bu güzergâhın Suriye’ye yönelik saldırı ve katliamlarda aylardan beri kullanıldığı söyleniyor. İsyancıların saldırıların ardından yine aynı yoldan geri döndükleri, yaralı ve ölüler için ambulansların çağrıldığı, minibüslerin orada beklediği ve eylemcileri geri götürdükleri iddia ediliyor.
 
HALK KORKU İÇİNDE
 
Reyhanlı’ya bağlı bu iki köyün bu amaçla kullanıldığı halkın hemen her kesimince biliniyor. Değişik kesimler aynı iddiayı benzer ifadelerle anlatıyorlar. Korktukları için, can güvenlikleri olmadığı için isimlerini yazmamızı istemiyorlar, resim çektirmiyorlar. Zaten köylerinde de resim çekmek neredeyse yasaklanmış gibi. Günün yirmi dört saati kontrol altında tutuluyorlar. Kendi köylerinde, topraklarında işgal altında yaşıyorlar. Öte yandan, Suriye'de yaşanan çatışmaların sonrasında geçişlerin en sık yaşandığı Reyhanlı İlçesi'nde binlerce Suriyeli kampların dışındaki evlerde, otellerde ya da öğrenci yurtlarında barınıyorlar. Sayılarının on bin civarı olduğu söylenen bu kişilerin nerede nasıl  aldıkları, nereye gidip geldikleri ya da ne yaptıkları bilinmiyor. Halkın arasına karışarak Reyhanlı İlçesi’ni bir anda Suriye kentine çeviren bu insanların kontrol edilememesi halkı tedirgin ediyor.
 
SINIRDA DEVLET YOK!
 
Hiçbir kontrolden geçmeden, tel örgüleri aşarak Türkiye sınırını kesen bu kişilerin kim oldukları, kaç kişi oldukları, nerelerde kaldıkları, il dışına gidip gitmedikleri, gittikleri yerlerde neler yaptıkları bilinmiyor. Yerleşik halkın tedirgin olduğu bu gelişme karşısında tepkiler hükümete yöneliyor.
 
TERÖRİSTLER KORUNUYOR
 
El Kaide'nin ve diğer dinci teröristlerin kontrolündeki Kuşaklı ve Bükülmez köylerine gazetecilerin gidişleri fiili olarak engelleniyor. Köylüler konuşmamaları için Müslüman Kardeşler tarafından ablukaya alınarak taciz ediliyorlar. Yanlarında olduklarını düşündükleri yabancı gazetecilere akıl almaz açıklamalar yapıyorlar ve bölge halkını tehdit etmekten çekinmiyorlar. Muhalif gazeteciler ise oraya gidişleri can güvenlikleri gerekçesiyle sıkıntılı oluyor. Köylüler kimi Milletvekillerin bile yaşananlar karşısında çekindiklerini ifade ediyorlar.
 
GİZLİ SERVİSLERİN KONTROLÜNDE!
 
Türkiye’nin orta yerinde Eli kanlı katillerin karargâhı oluşturulmuş görünüyor. Gizli servislerin kontrolünde ve desteğinde bir başka ülkenin askerlerine ve halkına saldırılar için kullanıyor. (NSK)

Yurt Gazetesi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com