KÜSİAD, deprem Bölgesi Simav'ı ziyaret etti

KÜSİAD, deprem Bölgesi Simav'ı ziyaret etti
Kütahya'nın Simav ilçesinde ilki 19 Mayıs'ta meydana gelen ve takip eden günlerdeki artçı sarsıntılar nedeniyle tedirginliğe neden olan depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) yönetimi de

Kütahya'nın Simav ilçesinde ilki 19 Mayıs'ta meydana gelen ve takip eden günlerdeki artçı sarsıntılar nedeniyle tedirginliğe neden olan depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) yönetimi de, deprem bölgesine giderek destek verdi.
Depremin etkilerini görmek ve ihtiyaçları tespit etmek amacıyla Simav'a giden 10 kişilik KÜSİAD ekibi, afetin yol açtığı yaraları ve çalışmaları yerinde inceledi. Burada yetkililerle görüşen ekip, “Simav halkının yanındayız” mesajı verdi.
KÜSİAD yöneticileri, çadır kenti de gezerek, afet yönetim merkezindeki yetkililerle görüştü. KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan, bu tür doğal afetlerde özellikle iş dünyasına yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü belirterek, “İncelemelerimizde devletimizin her türlü ihtiyacı karşıladığını gördük. İlk andan itibaren yetkili birimler çalışmaya başlamış ve hala mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalışıyorlar. Biz de çorbada tuzumuz bulunsun istedik.” diye konuştu.
Halkın çoğunluğunun sıkça yaşanan küçük çaplı sarsıntılar nedeniyle evlerine giremediklerine işaret eden Ceylan, “Umuyorum Simav halkı çabuk toparlanır ve ekonomi yeniden canlanır. Bu tür durumlarda bilgi kirliliğinin önüne geçilmeli. Yanlış bilgilere itibar etmemek gerekiyor. Allah böyle felaketleri bir daha yaşatmasın.” ifadesini kullandı.
KÜSİAD Yönetimi Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Kasım Karahan, Vali Yardımcısı ve Afet Yönetim Merkezi Sorumlusu Yıldıray Molgaç ile bazı esnafları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Kaymakam Ünal ve Vali Yardımcısı Molgaç, KÜSİAD gibi bir sivil toplum kuruluşunu yanlarında görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Simav Belediye Başkanı Karahan da, maddi destekten ziyade manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com