KÜSİAD'tan fabrika ziyareti

KÜSİAD'tan fabrika ziyareti
Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Yönetim Kurulu, PVC pencere ve ısıcam alanlarında büyük yatırım yapan Kırdar Grup'u ziyaret ederek, kent ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (KÜSİAD) Yönetim Kurulu, PVC pencere ve ısıcam alanlarında büyük yatırım yapan Kırdar Grup'u ziyaret ederek, kent ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür etti.Seyitömer yolu üzerinde bulunan Artwin PVC Pencere ve Artmina Isıcam fabrikalarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alan KÜSİAD yönetimi, grup yöneticileri Yılmaz Kırdar, Tuncer Kırdar ve Turgay Kırdar'a başarılarının devamını diledi. Tüm zorluklara rağmen Kütahya'da bu tür marka yatırımların yer almasından dolayı son derece mutlu olduklarını dile getiren KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan, dernek adına bir teşekkür plaketi takdim etti. Ceylan, bu tür girişimlerin her yönüyle desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Derneğimiz gibi özellikle iş dünyasına yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının, müteşebbislere yapacağı çok sayıda katkı olduğunu düşünüyorum. Birlik içinde olursak, her türlü engeli aşarız” diye konuştu.
KÜSİAD yönetimine fabrikaları gezdirerek, üretim aşamaları hakkında bilgiler veren Genel Müdür Turgay Kırdar, Avrupa standartlarında üretim yaptıklarını belirtti. Kırdar, “Burkina Faso'dan Türk Cumhuriyetlerine çok sayıda ülkeye ihracatımız var. Kalite ve müşteri memnuniyetini çok önemsiyoruz. Bu yüzden uluslar arası bağımsız kurumlardan kalitemizi tescilledik. Her 30 dakikada bir ürün numunesi alıyoruz ve AR-GE çalışmalarına büyük önem veriyoruz. PVC pencere alanında 7 ayrı patente sahibiz” şeklinde konuştu.
Isıcam alanında yaptıkları yeni yatırım hakkında da bilgiler veren Kırdar, Şişecam'ın üretici bayiliğini yaptıklarını ve kurdukları sistemin son teknoloji olduğunu vurguladı. Bu alanda oldukça iddialı bir tesis kurduklarını dile getiren Turgay Kırdar, kısa zamanda teknolojik yeniliklerle geliştireceklerini kaydetti.
Yılmaz Kırdar ise, elinde imkan olan herkesin, yaşadığı yerin ekonomik olarak gelişmesi adına gecesini gündüzüne katarak çalışması gerektiğini vurguladı. Bu tür tesislerin istihdam açısından son derece önemli olduğunu dile getiren Tuncer Kırdar da, Kütahya'daki müteşebbislerin marka olma yolunda ilerlemelerini arzu ettiklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com